MHP'den sağlık çalışanları için düzenleme talebi

MHP Genel Başkan Yardımcısı Demirel, "Şifa dağıtmayı insani ve milli bir misyon edinen sağlık çalışanlarımızın ekonomik şartlarında yapısal bir düzenleme talep ediyoruz" dedi.

MHP'den sağlık çalışanları için düzenleme talebi

banner390

ANKARA (AA) - MHP Genel Başkan Yardımcısı Ruhsar Demirel, sağlık çalışanlarının ekonomik şartlarında yapısal düzenleme talep ettiklerini belirterek, özellikle Güneydoğu'da görev yapan sağlık çalışanlarının içinde bulunduğu terör ortamında haklarının iyileştirilmesi gerektiğini bildirdi.

Demirel, yazılı açıklamasında, "sağlık ve sağlıklı yaşama hakkının her insanın devredilemez ve vazgeçilemez temel hakkı olduğunu" belirterek, bunun bir ülkede layığıyla uygulanması ve yerine getirilmesinin ancak yetişmiş, bilinçli kadrolarla mümkün olabileceğini ifade etti.

Bu yıl Tıp Bayramı'nı kutlarken, herkesin aklının Güneydoğu'da görev yapan sağlık çalışanlarında olduğunu belirten Demirel, şunları kaydetti:

Şifa dağıtmayı insani ve milli bir misyon edinen sağlık çalışanlarımızın ekonomik şartlarında yapısal bir düzenleme talep ediyoruz. Gerek iklim gerekse siyasi koşulların daha çetin olduğu Güneydoğu bölgemizde çalışan personelin 'sürgün' algısından kurtarılması lazımdır. Söz konusu algının değişmesi, değiştirilmesi için atılacak tüm müspet adımların destekçisi olacağımızı da sorumlulukla ifade ediyorum. Ülkemizin her bir köşesinde şifa dağıtan, alın teri döken sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramı’nı yürekten tebrik ederim."


Etiketler; #politika

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.