banner417
19 Şubat 2016 Cuma 20:33
18 Okunma
MHP'nin bazı il teşkilatlarını kapatması
banner416

AKSARAY (AA) - MHP Aksaray İl Başkanı Ayhan Erel, partisinin genel merkezince Aksaray il ve merkez ilçe teşkilatının kapatılmasına yönelik, "Bu karara saygı duyuyoruz. Ülkücü terbiyesi içinde partimizin ve milletimizin vereceği her türlü görevi yerine getirmeye hazırız" dedi.

Erel, AA muhabirine yaptığı açıklamada, dargınlık ve küskünlüğün olmadığını, bu kutlu davanın çilekeş adamları olduklarını anımsattı.

Karara saygı duyduklarını belirten Erel, "Ülkücü terbiyesi içinde partimizin ve milletimizin vereceği her türlü görevi yerine getirmeye hazırız" diye konuştu.

Seçim sürecinde aldıkları oy oranının kendilerini çok üzdüğünü dile getiren Erel, şunları anlattı:

"1 Kasım genel seçimleri sonrasında mensubu olmaktan gurur duyduğumuz partimiz, büyük bir oranda oy kaybederek, eli kanlı PKK'nın siyasi temsilcisi olan bir partinin gerisine düşmüştür. Bu, davaya gönül vermiş partimizin her kademesinde görev yapmış ve halen yapan gönüldaşlarımızı derinden yaralamıştır. 47 yıllık bir şerefli bir maziye sahip ömrümüzü verdiğimiz partimiz, bugünkü oy oranına layık değildir. Bu gidişatın nedenlerinin araştırılarak, ömründe MHP dışında hiçbir partiye oy vermemiş olan bu güzel insanların sandığa dahi gitmeme düşüncelerini ortadan kaldıracaktır. Partimizin ufkunu açacak, iktidara taşıyacak hamlelerin hayata geçirilmesi ve ülkücü iradenin tecelli etmesi için kongre sürecinin mahkeme koridorlarından kurtarılarak, MHP Genel Merkezinin tasarrufu ile mayıs ayında olağanüstü kongrenin toplanması hem Türkiye’nin hem de MHP kaderini belirleyecektir."

Anahtar Kelimeler:
Ayhan ErelMHP
Yorumlar

banner315

banner412

banner411

banner337

banner296

banner64