Milletvekili aday listeleri YSK'ya sunuldu

- CHP'nin YSK'ya verilen milletvekili aday listesi açıklandı (1) - Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu İzmir 2. Bölge 2. sıradan aday oldu

Milletvekili aday listeleri YSK'ya sunuldu

banner390

ANKARA (AA) - CHP'nin YSK'ya verdiği milletvekili aday listesi açıklandı. 

Listeye göre Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, İzmir 2. Bölge 2. sıradan aday oldu.

Ankara 1. Bölge 1. sıradan Ayşe Gülsün Bilgehan, Ankara 2. Bölge 1. sıradan Şenal Sarıhan, İstanbul 1. Bölge 1. sıradan Şafak Pavey, İstanbul 2. Bölge 1. sıradan Selina Doğan, İstanbul 3. Bölge 1. sıradan Bihlun Tamaylıgil, İzmir 1. Bölge 1. sıradan Selin Sayek Böke, İzmir 2. Bölge 1. sıradan Zeynep Altıok aday gösterildi.

CHP'nin İstanbul, Ankara ve İzmir adayları şöyle:

ANKARA 1. Bölge

1 - Ayşe Gülsün Bilgehan

2 - Necati Yılmaz 

3 - Tekin Bingöl

4 - Aylin Nazlıaka

5 - Levent Gök  

6 - Ali Haydar Hakverdi

7 - Bülent Kuşoğlu

8 - Ali Balkız

9 - Gamze Taşcıer

10 - Mehmet Hadimi Yakupoğlu  

11 - Selahattin Emre

12 - Sema Aksoy  

13 - Faruk Özdemir

14 - Erdoğan Kılıç

15 - Tarhan İçli   

16 - Sezgin Kaya

17 - Ahmet Ersen Özsoy

18 - Murat Can Işıldak

 

ANKARA 2. Bölge

1 - Şenal Sarıhan

2 - Murat Emir

3 - Ahmet Haluk Koç

4 - Nihat Yeşil

5 - Ali Rıza Erbay

6 - Celalettin Koç  

7 - Semra Dinçer

8 - Barış Ozan Vural

9 - Ali Yılmaz

10 - Selma Ergen

11 - Abidin Şahin

12 - Emre Aydın

13 - Canan Güllü

14 - Erol Bektaş

 

İSTANBUL 1. Bölge

1 - Şafak Pavey

2 - Gamze Akkuş İlgezdi

3 - Gürsel Tekin

4 - Barış Yarkadaş

5 - Mehmet Akif Hamzaçebi

6 - Mahmut Tanal

7 - İlhan Kesici

8 - Oğuz Kaan Salıcı

9 - Onursal Adıgüzel

10 - Ali Özcan

11 - Yakup Akkaya

12 - Metin Ağırman

13 - Kadir Gökmen Öğüt

14 - Cem Haydar Bektaş

15 - Birsen Tursun Demirel

16 - İrfan Karacan

17 - Berhan Şimşek

18 - Derya Şentürk

19 - Necdet Saraç

20 - Hasan Uzunyayla

21 - İlkay Orhan

22 - Erkan Başboğa

23 - Nurettin Sarıbal

24 - Hüsniye Kaya

25 - Özgen Nama

26 - Süleyman Güzel

27 - İsmail Altay

28 - Süleyman Bayraktutan

29 - Havana Başaran

30 - Umut Çakır

31 - Yelda Gargun

 

İSTANBUL 2. Bölge

1 - Selina Doğan

2 - Aykut Erdoğdu

3 - Mustafa Sezgin Tanrıkulu

4 - Dursun Çiçek

5 - Süleyman Sencer Ayata

6 - Gülay Yedekci

7 - Kadri Enis Berberoğlu

8 - Didem Engin

9 - Mustafa Sarıgül

10 - Çetin Soysal

11 - Melda Onur 

12- Yüksel Mansur Kılınç 

13 - Cengiz Alp

14 - Hülya Çiğdem Anad İbrahimhakkıoğlu

15 - Gül Yüksel

16 - Zeynel Öztürk

17 - İnan Güney

18 - Özgür Koçak

19 - Güven Karataş

20 - Mustafa Ozan Şer

21 - Yusuf Ergüven

22 - Kemal Büyükbayrak

23 - Fatma Genç

24 - Fidan Aslan Eroğlu 

25 - Kadir Demirgöz

26 - Halit Özyurt

 

İSTANBUL 3. Bölge

1 - Bihlun Tamayligil

2 - İlhan Cihaner

3 - Engin Altay

4 - Ali Şeker

5 - Erdoğan Toprak

6 - Eren Erdem

7 - Mehmet Bekaroğlu

8 - Zeynel Emre

9 - Sibel Özdemir

10 - Seyhan Erdoğdu

11 - Fevzi Gümüş

12- Emine Gülizar Emecan

13 - Ali Özgündüz 

14 - Gökhan Gümüşdağ

15 - Süleyman Çelebi

16 - Çetin Çapan 

17 - Efkan Bolaç 

18 - Özgür Karabat

19 - Hüseyin Özkahraman 

20 - Erhan Bozan

21 - Tülay Ateş

22 - Mehtap Albayrak 

23 - Rza Akpolat

24 - Kemal Çebi

25 - Şahanım Meter

26 - Taşkan Uysal

27 - Selçuk Müsnat Hazinedar

28 - Özlem Durdağı Dokuyucu

29 - Türkan Kebeci

30 - Başak Merih Eriçok

31 - Seda Önder 

 

İZMİR 1. Bölge

1 - Selin Sayek Böke

2 - Musa Çam

3 - Ahmet Tuncay Özkan

4 - Tacettin Bayır

5 - Özcan Purçu

6 - Ali Yiğit

7 - Murat Bakan

8 - Muhsin Kurt

9 - Ali Hıdır Uludağ

10 - Ednan Arslan

11 - Sevda Erdan Kılıç

12 - Nilay Kökkılınç

13 - Muzaffer Emir Cömert 

 

İZMİR 2. Bölge

1 - Zeynep Altıok

2 - Kemal Kılıçdaroğlu 

3 - Zekeriya Temizel

4 - Mustafa Ali Balbay

5 - Aytun Çıray

6 - Atila Sertel

7 - Kamil Okyay Sındır

8 - Ali Engin

9 - Hüseyin Sezer

10 - Ülkümen Rodoplu

11 - Ali Kemal Elitaş

12 - Sibel Parmaksız 

13 - Nurgül Uçar Aktuğ

(Sürecek)


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.