Milletvekili genel seçiminin ardından

KAYSERİ (AA) - Resmi olmayan sonuçlara göre, AK Parti'den Kayseri milletvekili seçilen, Mavi Marmara gemisinde hayatını kaybeden Furkan Doğan'ın babası Ahmet Doğan, "Bazen ileri sıçramak için bir miktar gerilemek gerekir. Şimdi yepyeni...

Milletvekili genel seçiminin ardından

banner390

KAYSERİ (AA) - Resmi olmayan sonuçlara göre, AK Parti'den Kayseri milletvekili seçilen, Mavi Marmara gemisinde hayatını kaybeden Furkan Doğan'ın babası Ahmet Doğan, "Bazen ileri sıçramak için bir miktar gerilemek gerekir. Şimdi yepyeni hamlelere hazırız" değerlendirmesinde bulundu.

Doğan, yaptığı yazılı açıklamada, 7 Haziran'da milletin AK Parti'ye yeniden atılım fırsatı verdiğini, bütün saldırılara, komplolara, kirli ittifaklara rağmen halkın teveccühüyle yüzde 40'ın üzerinde oy oranıyla AK Parti'nin açık ara birinci olarak seçimden çıktığını belirtti.

İktidarı kazanmamanın seçimi kaybetmek anlamına gelmeyeceğini ifade eden Doğan, şunları kaydetti:

"Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu'nun balkon konuşmasındaki anlamlı söylemiyle yeni bir güne, yeni bir döneme 'Ya Allah, Bismillah' diyerek başlayacağız. Yeni Türkiye için yola aynı kararlılıkla devam edeceğiz. Hiç kimseye küsmeden, kızmadan, bize oy vermiş, vermemiş olsun, bütün vatandaşlarımızı yine kucaklayacağız. Bu seçimlerden alınması gereken mesajları hep birlikte değerlendireceğiz. Bazen ileri sıçramak için bir miktar gerilemek gerekir. Şimdi yepyeni hamlelere hazırız."

Partilerinin 13 yıldır girdiği 11 genel seçim, yerel seçim ve referandumdan hep birinci çıktığını kaydeden Doğan, "Bu hiçbir siyasi partiye nasip olmayan büyük bir başarıdır. Şimdide 19 milyon vatandaşımızın yüzde 41’lik desteğini aldık. Kısacası her zamankinden daha coşkulu, daha arzulu biçimde 'durmak yok, yola devam' diyoruz. Çünkü, üstat Sezai Karakoç’un unutulmaz mısralarında en güzel şekilde ifade edildiği üzere ‘biz, koşu bittikten sonra da koşan atlarız" ifadelerini kullandı. 

 


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.