Milletvekilleri mazbatalarını alıyor

ÇANKIRI / KOCAELİ (AA) - 25'inci Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nde AK Parti'den Çankırı Milletvekili seçilen Muhammet Emin Akbaşoğlu ve Hüseyin Filiz ile HDP'den Kocaeli milletvekili seçilen Ali Haydar Konca'ya  mazbataları verildi.Çankırı...

Milletvekilleri mazbatalarını alıyor

banner390

ÇANKIRI / KOCAELİ (AA) - 25'inci Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nde AK Parti'den Çankırı Milletvekili seçilen Muhammet Emin Akbaşoğlu ve Hüseyin Filiz ile HDP'den Kocaeli milletvekili seçilen Ali Haydar Konca'ya  mazbataları verildi.

Çankırı Adliyesi Toplantı Salonu'nda düzenlenen törende Akbaşoğlu, Ağır Ceza Reisi Mevlüt Dönertaş'tan, Filiz de İl Seçim Kurulu üyesi Mustafa Tosun'dan mazbatasını aldı. 

Akbaşoğlu, yaptığı konuşmada,  kendilerine ve partilerine verilen desteğe teşekkür ederek,  "TBMM çatısı altında sizleri temsilen orada bulunmaktan gurur duyuyorum" diye konuştu.

Filiz de Çankırı'da AK Parti'den ikinci kez milletvekili seçilerek bir ilki gerçekleştirdiğini, ramazan ayının ilk gününde mazbata almanın mutluluğunu yaşadıklarını dile getirdi.

Ülkenin huzur ve refahının her şeyden önemli olduğunu anlatan Filiz, "Ülkem huzurlu olmazsa, ülkemde istikrar olmazsa benim milletvekili olmamın hiçbir önemi yok. Huzurlu bir seçim geçirdik. Emeği geçenlere teşekkür ederim. Herkes hakkını helal etsin" ifadesini kullandı.

- Kocaeli

HDP'den Kocaeli milletvekili seçilen Ali Haydar Konca da Kocaeli Adliyesi'ne gelerek mazbatasını İl Seçim Kurulu Başkanı Ahmet Turan Yıldız'dan aldı. 

Konca, gazetecilere yaptığı açıklamada, seçim sürecinin Türkiye'ye hayırlı olmasını dileyerek, Kocaeli ve Türkiye’ye hizmet etmek, barış ve kardeşlik için çalışacağını söyledi.

Halk iradesinin HDP'ye Kocaeli'den bir milletvekili çıkarma yetkisi verdiğini ifade eden Konca, "MHP'nin Kocaeli'de yaptığı itirazlara saygı duyuyorum. Demokratik haklarını kullandılar. Sürecin hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum" dedi.


Etiketler; #seçim #Mazbata

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.