banner417
banner425
16 Mart 2016 Çarşamba 16:09
28 Okunma
'Teröre karşı topyekün mücadele verilmeli'
banner416

TBMM (AA) - MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, "Yeni komisyonlar kurmak yerine hep birlikte demokrasiyi, milli iradeyi, silah egemenliğine karşı millet egemenliğini savunalım" dedi.

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Ankara'daki bombalı saldırının herkesi derinden üzdüğünü kaydetti.

"Bu saldırıyla aynı zamanda hem teröre hem de siyasi amaçlarına karşı amasız, fakatsız topyekün karşı koyarak demokrasi ile birlik ve bütünlüğümüzü korumamız gerektiğini bir kez daha idrak ettik" ifadesini kullanan Vural, "Dün olduğu gibi bugün de teröre karşı boyun eğmeyeceğiz. Teröre alışmadık, alışmayacağız. PKK ve terörü hazmetmedik, hazmetmeyeceğiz. Kimse bizi teröre alıştıramayacak. Bizi teröre alıştırmak isteyenler aslında bizi sindirmek isteyenlerdir" diye konuştu.

Vural, Türkiye'nin, tüm terör örgütlerine karşı hukuk devleti çerçevesinde mücadelesini sürdüreceğini ve hainlere gerekli cevabı vereceğini dile getirdi.

Vatanın her sathında teröre karşı mücadelenin yürütülmesi gerektiğini belirten Vural, "Bizi yüz yıl önce Kürt kardeşlerimizden ayırmak isteyenlere 'hayır' dedik, Şimdi de aynı küresel oyun vizyona sokulmuştur yine buna hep beraber 'hayır' dememiz gerekmektedir" dedi.

Muhabir: Alp Özden

Anahtar Kelimeler:
Politika
Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426