Adalet Bakani Bozdag:

- "Bozok Üniversitesi, Türkiye’nin üniversiteleri arasında parlayan bir yıldızdır. Yozgat’ın en önemli gücüdür"

Adalet Bakani Bozdag:

banner390

YOZGAT (AA) - Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, ''Bozok Üniversitesi, Türkiye’nin üniversiteleri arasında parlayan bir yıldızdır. Yozgat’ın en önemli gücüdür'' dedi.

Bozdağ, Bozok Üniversitesi Rektörlüğünde, üniversitenin gelişmesi için yapılan toplantıda, Rektör Prof. Dr. Salih Karacabey'den bilgi aldı.

Daha sonra gazetecilere açıklama yapan Bozdağ, Bozok Üniversitesi'nin 2006 yılında kurulduğunu hatırlatarak, "Bozok Üniversitesinin bilimsel rekabette güçlü ve kadro itibarıyla da imrenilen bir üniversite haline gelebilmesi için neler yapılması gerektiğini görüştük. Herkes görüşlerini ifade etti. Önümüzdeki günlerde yapacağımız çalışmaları görme imkan ve fırsatımız oldu'' diye konuştu.

Bozdağ, üniversite kurulduğunda sadece 1 profesörün görev yaptığını, şimdi 35 profesörün Bozok Üniversitesi kadrosunda olduğunu belirtti.

Üniversitenin fakülte ve yüksek okul sayılarının arttığını, akademik alandaki gelişmelerinin sürdüğünü vurgulayan Bozdağ, şöyle devam etti:

''Bozok Üniversitesi Türkiye’nin üniversiteleri arasında parlayan bir yıldızdır. Yozgat’ın en önemli gücüdür. Yozgatımızı bilimde, kültürde, sanatta, sosyal alanda, ekonomik hayatta ileriye taşıyacak motor güçtür. AK Parti hükümetlerinin Yozgat’a kazandırdığı en önemli eser, Bozok Üniversitesidir. Bozok Üniversitesinin gelişmesi, güçlenmesi ve ileri noktaya taşınması için rektörlüğümüz, hocalarımız, valiliğimiz, belediyemiz, milletvekillerimiz ve hükümetimiz ile hep birlikte koşmanın, çalışmanın, ter dökmenin faydalar getireceğine inanıyoruz. Şu anda hep beraber uyum içinde çalışmalar yürütülmektedir.''

Toplantıya AK Parti Yozgat milletvekilleri Yusuf Başer, Ertuğrul Soysal ve Abdulkadir Akgül de katıldı.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.