Adalet Bakani Bozdag:

- ''Cumhuriyet gazetesi, Fransa’da terör saldırısı oldu manşet atıyor 'Fransa çocuklarına ağlıyor, 'Türkiye’de terör saldırısı oldu manşet atıyor 'Katliam ülkesi'. Şimdi Zaman gazetesinin, Fransa’daki terör saldırısında attıkları manşetlere bakın, bizim ülkemizdeki terör saldırılarında attıkları manşetlere bakın. Böyle bir şey olamaz'' - ''Bu ülkenin huzuru için, bu ülkenin barış içerisinde yaşaması için, terörün bittiği bir Türkiye’yi inşa etmek için ne yapılması gerekiyorsa tereddütsüz onu yapmaya devam edeceğiz'' - ''Atatürk, sağ olsaydı hendekleri kazan barikatları kuran, tuzakları yapan mayınlama yapan, askere, polise otomatik silahlarla saldıranlarını mı eleştirir, onlara karşı mücadele edenlere güç ve destek vermek için mi uğraşır, yoksa onlara karşı mücadele eden Türkiye devletini, Türkiye hükümetini mi suçlardı? Hangisini yapardı? Herhalde Türkiye devletine sahip çıkar, Türkiye hükümetine sahip çıkar, Türkiye’nin güvenlik güçlerinin arkasında dururdu''

Adalet Bakani Bozdag:

banner390

YOZGAT (AA) - Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, "Cumhuriyet gazetesi, Fransa’da terör saldırısı oldu manşet atıyor 'Fransa çocuklarına ağlıyor, 'Türkiye’de terör saldırısı oldu manşet atıyor 'Katliam ülkesi'. Şimdi Zaman gazetesinin Fransa’daki terör saldırısında attıkları manşetlere bakın, bizim ülkemizdeki terör saldırılarında attıkları manşetlere bakın. Böyle bir şey olamaz'' dedi.

Bozdağ, Yozgat Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen İl Özel İdaresi Araç Teslim Töreni'nde yaptığı konuşmada, Yozgat'ın AK Parti ile kalkındığını ifade ederek, partisinin Yozgat'a yaptığı yatırımlardan bahsetti.

Huzur ve güven ortamını sağlayarak, ülkeyi daha da ileriye taşımaya çalıştıklarını anlatan Bozdağ, ''Terörün propagandasını yapanlara siz aldanmayın. Hükümetimizin, devletimizin, güvenlik güçlerimizin milletimizden yana, devletimizden yana koyduğu tutuma hep beraber sahip çıkalım. Bazı basın yayın organları, buradan isimlerini de veriyorum. Cumhuriyet gazetesi, Fransa’da terör saldırısı oldu manşet atıyor 'Fransa çocuklarına ağlıyor', Türkiye’de terör saldırısı oldu manşet atıyor 'Katliam ülkesi.' Şimdi Zaman Gazetesi, Fransa’daki terör saldırısında attıkları manşetlere bakın, bizim ülkemizdeki terör saldırılarında attıkları manşetlere bakın. Böyle bir şey olamaz'' diye konuştu.

CHP ve HDP'nin terör olaylarındaki tavrını da eleştiren Bozdağ, şöyle devam etti:

''Muhalefet partileri, hepsi için söylemiyorum, CHP için, HDP için söylüyorum. MHP’nin duruşu farklı ama öbürlerine baktığın zaman aynı noktada duruyorlar. Şimdi soruyorum, hükümeti eleştiriyor Sayın Kılıçdaroğlu, Allah için bu bölgede terör eylemi yapan teröristlere, çocukları, kadınları, askeri, polisi öldüren, şehit eden teröristlere sizin söyleyecek lafınız yok mu? Niye söyleyemiyorsunuz, niye onlara bir çift kelam etmiyorsunuz? Hem devleti hem hükümeti suçluyorlar. 'Silahları susturun, terörü bitirin, artık hendekleri kaldırın, barikatları kaldırın defolun gidin' demiyorlar. Ama milletvekilleri gidip hendeklerin arkasında olanlarla görüşmeler yapabiliyorlar. Hendeğin arkasındakilere 'arkadaşlar' diye hitap edilebiliyor ama Türkiye’nin hükümetine, 'Sivilleri katleden', devlete 'katil' diyebiliyorlar, artık böylesi yaklaşımlar karşısında da halkımızın olup biteni iyi görmesi gerekir.''

- ''Atatürk, Türkiye devletine sahip çıkardı''

''CHP’ye oy veren vatandaşlara diyorum ki 'Bu terörden yana duruş karşısında devletten yana, milletten yana neden duruş yapmıyorsunuz' diye CHP yönetimine baskı yapın. Görüşlerinizi iletin'' diyen Bozdağ, şöyle konuştu:

''Atatürk’ün partisiyiz' diyorlar, onunla iftihar ediyorlar. Ben şimdi soruyorum, Atatürk sağ olsaydı, bu ülkenin terörle mücadelesinin yanında PKK’nın ağzından bildiri yayınlayan, kendine aydın diyenlerin yanında mı olurdu. Yoksa Türkiye’nin ve hükümetin yanında mı olurdu. Kimin yanında olurdu? Atatürk sağ olsaydı hendekleri kazan, barikatları kuran, tuzakları yapan mayınlama yapan, askere, polise otomatik silahlarla saldıranları mı eleştirir, onlara karşı mücadele edenlere güç ve destek vermek için mi uğraşır, yoksa onlara karşı mücadele eden Türkiye devletini, Türkiye hükümetini mi suçlardı? Hangisini yapardı? Herhalde Türkiye devletine sahip çıkar, Türkiye hükümetine sahip çıkar, Türkiye’nin güvenlik güçlerinin arkasında dururdu.''

Bozdağ, CHP'nin yaptıklarını CHP'ye oy veren vatandaşların değerlendireceğini ifade ederek, ''Onun için de buradan bir kez daha söylüyorum, kim kimin ağzı ile konuşursa konuşsun, biz milletin ağzı ile konuşmaya, milletin gözü ile görmeye, milletimizin gösterdiği istikamette yürümeye devam edeceğiz. Bu ülkenin huzuru için, bu ülkenin barış içerisinde yaşaması için, terörün bittiği bir Türkiye’yi inşa etmek için ne yapılması gerekiyorsa tereddütsüz onu yapmaya devam edeceğiz'' ifadelerini kullandı.

Bozdağ, konuşmasının ardından İl Özel İdaresince alınan 27 iş makinesinin anahtarını kaymakam ve ilçe özel idare müdürlerine teslim etti.

Törene, Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı, AK Parti Yozgat milletvekilleri Yusuf Başer, Ertuğrul Soysal ve Abdulkadir Akgül, Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Muammer Yanık ve vatandaşlar katıldı.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.