banner417
banner425
25 Ekim 2014 Cumartesi 14:54
90 Okunma
12 Yaşındaki Kanser Hastası Çocuk Yardım Bekliyor
banner416
Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde ikamet eden 12 yaşındaki kanser hastası çocuk, tedavi edilmek için yardım bekliyor.

Gölbaşı ilçesinde ikamet eden Yasin ve Ayşe Öztürk ailesinin 3 çocuğundan ortanca kızı olan ve kanser tedavisi gören Gülçin Öztürk, yaklaşık dört ay önce sol gözünün kapanması üzerine Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Gaziantep Üniversite Hastanesine kaldırıldı. Hastanede yapılan bir dizi tetkik ve incelemenin ardından sevk edildiği Ankara Gazi Hastanesi onkoloji bölümünde kas kanseri teşhisi konuldu. Gülçin’in ailesi doktorlar tarafından konulan teşhis üzerine adeta yıkıldı.

Çocuğunun tedavi masraflarını karşılayamadıklarını belirten Anne Ayşe Öztürk, “Çocuğumun bu hastalığı yenmesi için yoğun çaba harcıyoruz. Ancak, sadece hastaneye götürüp orada muayene ve tedavi ile her şey bitmiyor. Hastaneye götürme- getirme, karşılayamadığımız ilaçlar ve akla gelmedik birçok masraf... Elimizde avucumuzda bir şey bırakmadı. Kayınbabam, komşularımız ve hayırseverler olmasa evden çıkamayız. Allah razı olsun buradaki yardımseverlerden onların yapmış oldukları yardımlarla çocuğumuzun dört aydır hastane ve tedavi masraflarını karşılamaya çalıştık ama bir yere kadar eşim kızımızla ilgilendiği için işe gidemiyor, çalışamıyor. Üç haftada bir Ankara’ya üstelik uçakla götürmemiz gerekirken ya otobüsle ya da tren ile gidiyoruz. Doktorlar bize kızımızın enfeksiyon kapmaması için uçak ile gelmemiz gerektiğini söylüyorlar ama bütçemiz yetmediği için tren yada otobüs ile gidiyoruz. Ben çocuğumun sağlığı için yardım bekliyorum. Devlet büyüklerimden ve hayırseverlerden kızımın tedavi masrafları için Allah rızası için yardım bekliyorum” dedi.

Baba Yasin Öztürk ise, kendi geçimleri için değil sadece kızının tedavisi için yardım beklediklerini belirterek, kendisinin Bağ-Kurlu olduğunu ama prim yatıramadığından dolayı sağlık hizmetlerinden yararlanamadıklarını ifade etti.

Baba Öztürk, kızının hastalığından dolayı çalışamadığı için kirada oturduğu evin kirasını da ödeyemediğini ve babasının evinde kaldığını belirterek, “Ben çok yere başvurdum ama hiçbir yardım alamadım. Sadece çocuğumun sağlığı için bana yardım etsinler” şeklinde konuştu.

Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426