banner417
banner425
29 Aralık 2014 Pazartesi 09:37
51 Okunma
12 Yıllık Acısı Sona Erdi
banner416
Iğdır’da, 12 yıldır riskli hastalık grubunda olduğu gerekçesiyle ameliyat edilemeyen 79 yaşındaki Sabiha Özkaplan isimli hasta, Lokman Hekim Van Hastanesi’nde yapılan kalp ameliyatıyla eski sağlığına kavuştu.

Kalbinin ana damarında ciddi darlık rahatsızlığı olan Sabiha Özkaplan, 12 yıl önce İstanbul’da özel bir hastaneye başvurdu. Ameliyat kararı verilen, ancak riskli hastalık grubunda olduğu gerekçesiyle ameliyat yapılması uygun görülmeyen hastanın o günden beri hayatı kabusa döndü. Önceki gün Van’da kalp krizi geçiren Özkaplan, yakınları tarafından Lokman Hekim Van Hastanesi’ne getirildi. Kalp Damar Cerrahisi Uzmanı Doç.Dr. Halil Başel tarafından muayene edilen kadının derhal ameliyata alınmasına karar verildi. Doç. Dr. Halil Başel ve ekibi tarafından gerçekleştirilen başarılı bir ameliyatın ardından Sabiha Özkaplan, eski sağlığına kavuştu. Özkaplan, hastaneden taburcu oldu.

Büyük sevinç yaşayan hasta yakınları, “Yıllarca farklı hastanelere ve doktorlara götürmemize rağmen hastamızı yaşından ve riskten dolayı ameliyat edemeyeceklerini belirttiler. Ameliyatı gerçekleştiren Lokman Hekim Van Hastanesi’ne ve Kalp Damar Cerrahisi Uzmanı Doç.Dr. Halil Başel’e sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz’’ diye konuştular.

Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426