4 Şubat Dünya Kanser Günü

Dünya Kanser Gününde Köylüler Kanser Taramasından Geçirildi.

4 Şubat Dünya Kanser Günü

banner390
Karamanda 4 Şubat Dünya Kanser Günü nedeniyle Muratdede köyü kadınlarına kanser taraması yapıldı. Kanserin erken teşhis edilmesi bilindiği gibi hayat kurtarıyor. Bunun bilinci ile Karaman KETEM yetkilileri de her gün farklı yöre halkına kanser hakkında eğitim yapıyor.
Kanserden korunma şekilleri kadınlara tek tek öğretiliyor. Eğitim sonrasında ise kadınlar tek tek kanser taramasından geçiyor. KETEM sorumlusu Betül Delen’de ‘’ 4 Şubat Dünya Kanser Günü nedeniyle kanserin önemine dikkat çekmek amacıyla bugünde eğitimlerimize ve taramalarımıza devam ediyoruz. KETEM hizmetlerinin büyük bir bölümünü farkındalığı arttıracak eğitimler oluşturmakta. Bizim asıl amacımız toplumu kanser konusunda bilinçlendirmek koruma yöntemleri hakkında ve taramalar hakkında bilgilendirip taramalarını gerçekleştirmek. Merkezimizde yapılan taramalar şunlar; 30-65 yaş arası bayanlara rahim ağzı kanseri taraması amacıyla simir alıyoruz. 40-69 yaş arası bayanlara meme kanseri taraması amacıyla mamografi çektirip ve klinik meme muayenesi yapıyoruz. 50-70 yaş arası bay ve bayanlara kloraktal kanser taraması amacıyla rahita da gizli kan bakımı yapıyoruz. Yapılan tüm işlemlerimiz tüm Türkiye’de ki KETEM’ler de olduğu gibi ücretsiz. Herkesi KETEM’lere bekliyoruz.’’ Dedi. 
Köylülerde kanser taraması sonucu köylerine doğru yola çıktı. Sizin için de 4 Şubat bir başlangıç olsun siz de kanser taraması yaptırın.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.