banner417
banner425
24 Aralık 2014 Çarşamba 13:02
48 Okunma
Deney Yaparken Gözünden Yaralanan Mert İçin Yeni Umut
banner416
Üsküdar’da okulda deney sırasında yaşanan patlamada gözlerinde hasar oluşan Mert Öztoprak için yeni bir umut doğdu. Üsküdar Belediyesi’nin desteğiyle 2 yıl sürecek bir tedavi sürecine giren Mert, “İyileşince ilk olarak Fenerbahçe maçına gideceğim” dedi.

Üsküdar’da bir okulda yapılan deney sırasında patlama meydana gelmiş, bu sırada 11 yaşındaki Mert Öztoprak ve öğretmeni yaralanmıştı. Patlama sırasında gözlerinde hasar oluşan Mert’e, Kadıköy Haydarpaşa Numune Hastanesi ve Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ndeki tedavisinin ardından Üsküdar Belediyesi sahip çıktı.

Mert Öztoprak Üsküdar’daki Dünya Göz Hastanesi’nde 2 yıl sürecek bir tedavi sürecine başladı. Bu tedavinin ilk aşamasında bugün ameliyata alınan Mert Öztoprak, “İyileşince ilk olarak Fenerbahçe maçına gideceğim” dedi.

Mert Ötoprak’ın doktoru Op. Dr. Levent Akçay, “Mert sol ve sağ gözünde yaralanma olan bir hastamız. Okulda yapılan deney sırasında kükürtün de içine girdiği bir patlama oluyor. Hem sağ gözünde, hem de sol gözünde bir hasar meydana geliyor. Tedavi edilebilecek olan bir hasar. Ama ben yine de tüm ülkeye bir mesaj vermek istiyorum. Yaşanan böyle bir olayda, ilk olarak bol suyla yıkamamız gerekiyor. Hatta başını küvete sokmamız gerekiyor. Böyle bir vakada gözdeki kornea tabakası ve kök hücre yanıyor. Bizim yapacak olduğumuz işlem kapakların göze yapışmasını engellemek. Sonra kök hücre ameliyatları yapıp sol göze tekrar görme kazandırmak” dedi.

Mert’in babası Mehmet Öztoprak ve annesi Ayşe Öztoprak da belediyenin desteğine teşekkür etti.

Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426