Dünyaca Ünlü Prof.Dr. Ömer Özkan ve Ekibi Karaman’da

Karaman İl Sağlık Müdürlüğü, Karaman Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği ve Akdeniz Üniversitesi ’nin işbirliği içerisinde ’’Organ Bağışı ve Nakli Sempozyumu ‘’ gerçekleşti.

Dünyaca Ünlü Prof.Dr. Ömer Özkan ve Ekibi Karaman’da

banner390
Dünyaca Ünlü Prof.Dr. Ömer Özkan ve Ekibi Karaman’da
İlgili Galeriye Git

Programın açılış konuşmasını yapan İl Sağlık Müdürü Dr. Ali Rıza Altunsoy, organ bağışının önemini vurgu yaparak, İlimizde 500 kişinin organ bağışı yaptığını, toplumda farkındalığın artırılması için bu tür faaliyetlere önem verdiklerini, katılan kişilerin evlerinde, işyerlerinde, kampüslerde ve sosyal ortamlarında organ bağışı ile ilgili konuşmalarını sağlayarak, konunun yaygınlaşmasını amaçladıklarını, bırakacağımız en büyük mirasımızın bağışlayacağımız organlarımız olacağını söyledi.
Sempozyumda, Uzm. Dr. Nilgün Keçecioğlu, Prof. Dr. Bülent Aydınlı, Prof. Dr. Ömer Beyazid ve Prof.Dr. Ömer Özkan tarafından “Kalp Nakli, Karaciğer ve Böbrek Nakli, Komposit Doku Nakilleri (Yüz ve Kol Nakilleri )” konularında sunumlar yaptılar.
Karaman’da yapılan sempozyuma çevre illerden de yoğun katılım sağlandı. Organ Nakli olan kişilerin hayat hikâyelerini anlatmasının ardından plaket töreni ile sempozyum sona erdi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.