"Hayata El Ver Projesi"

ANKARA (AA) - Sağlık Bakanlığı'nın himayesinde, Ankara Üniversitesi, Türk Anesteziyoloji ve Reanimasyon ile Resüsitasyon Dernekleri tarafından hazırlanan "Hayata El Ver" Projesi kapsamında çocuklara "ilk yaşam desteği" ve "ani kalp durması"...


banner390

ANKARA (AA) - Sağlık Bakanlığı'nın himayesinde, Ankara Üniversitesi, Türk Anesteziyoloji ve Reanimasyon ile Resüsitasyon Dernekleri tarafından hazırlanan "Hayata El Ver" Projesi kapsamında çocuklara "ilk yaşam desteği" ve "ani kalp durması" vakası ile karşılaştıklarında ne yapacakları öğretildi. 

Altınpark Fuar Alanı'nda düzenlenen etkinlikte, ilköğretim öğrencilerine uygulamalı olarak "ilk yaşam desteği" eğitimi verildi. Öğrenciler, maketler üzerinde yaşam desteği çalışması yaptı.

Türk Anesteziyoloji ve Reanimasyon Derneği Başkanı Prof. Dr. Neslihan Alkış, iki yıl sürecek proje kapsamında her ay toplumun farklı kesimlerine eğitimler düzenlediklerini söyledi. 

Alkış, amaçlarının toplumun her kesimine "ani kalp durması" vakası ile karşılaştıklarında yapılması gerekenleri öğretmek, mümkün olduğunca çok kişiye de "ilk yaşam desteği" eğitimi vermek olduğunu belirtti.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.