Karaman Bölge Hastanesine Kavuşuyor

300 yataklı Hastanenin 2013 yılı ortalarında hizmete açılması planlanıyor.

Karaman Bölge Hastanesine Kavuşuyor

banner390
Yapımı hızla tamamlandığı gözlenen 300 yataklı Hastanenin 2013 yılı ortalarında hizmete açılması planlanıyor.
Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, Karaman'a 300 yataklı hastane inşaatı ile altyapısı ve çevre düzenlemesi inşaatında çalışmaların hız kazandığı gözlendi.
Karaman’da TOKİ tarafından yapılan 300 yataklı Yeni Devlet Hastanesi inşaatında fiziki çalışmalar büyük ölçüde tamamlandı.
Gevher Hatun Mahallesi Doğumevi güzergahı yolunda inşa edilen yeni Devlet Hastanesi fiziki alt yapı ve kat sayıları ile gerekli sağlık donanımlarının sağlanması sonrası Karaman ve bölgesine tam kapasiteli hizmet vermesi bekleniyor.

Milletvekillerin de özelikle üstünde durduğu ve inşaat çalışmalarını yakından ntakip ettiği Hastane inşaatında kaba yapısını tamamlanması ile Devlet Hastanesi şeklini aldı. 2013 yılı ortalarında hizmete açılması planlanan Devlet Hastanesinin, Kentsel Dönüşüm Projeleri kapsamında yer alan ve yıkılacak olan mevcut Hastanenin nakli sonrası daha da hız kazanması bekleniyor.
Modern bir bina olarak en iyi sağlık hizmetlerinin sunulacağı, sağlık kompleksin çalışmalarda hız kazanması yetkilileri de mutlu ediyor.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
kavazaki - 4 yıl önce
300 yataklı hastane neye yeterki ,şuan daki hastane bile 450 yataklı,insanlar kapı önlerinde yatar artık
Avatar
Alper Yusuf KÖROĞLU - 4 yıl önce
450 yataklı bir hastaneyi kapatıp 300 yataklı bir hastane açmak gerçekten de çok mantıklı görünüyor. hele ki konum olarak üniversitenin hemen yukarısında olması itibariyle gelecekte tıp fakültesi olabileceği ihtimaline dayalı ileri görüşlülük ise insanı duygulandırmaya yetiyor da artıyor... emeği geçen ve bu harika bakış açısına sahip herkesi canı gönülden kutluyorum... karamanın neden yıllardır yerinde saydığı şimdi daha net bir şekilde anlaşılıyor.
Avatar
mahmut şahiner - 4 yıl önce
halkımızı yanlış bilgilendirmeyelim
hastanemiz resmiyette 300 yataklı diye geçmektedir 460 yataklıdır yeni hastane eski hastane resmiyette kaç yataklı görünüyor sizce ?