KARAMAN TARİHİNDE BİR İLK!

Karaman halkının, sağlık yöneticilerinin ve çalışanlarının uzun zamandır beklediği anjio cihazı Karaman Devlet Hastanesine geldi.

KARAMAN TARİHİNDE BİR İLK!

banner390
Sağlık Bakanlığı tarafından 2015- 16 yılı yatırımları arasına alınan ve Genel Sekreterliğimizin girişimleri 20 il arasından ilk Karaman’a kurulması planlanan anjiyo cihazı, bugün öğleden sonra Karaman Devlet Hastanesine indirildi. 
Genel Sekreter Dr. Ayhan Erenoğlu, Hastane Yöneticisi Op. Dr. Orhan Fesçekoğlu ve tüm hastane idaresi çalışanlarının heyecanla karşıladıkları anjiyo cihazının kurulumu birkaç gün içerisinde gerçekleşecek.
Genel Sekreter Dr. Ayhan Erenoğlu konuyla ilgili yaptığı açıklamada ilimiz için hayati değerde olan bu cihaz sayesinde çok sayıda vatandaşımızın mağduriyetinin giderileceğini belirtti. Dr. Erenoğlu “Karaman’dan bundan sonra anjio ve açık kalp cerrahisi ( bypass) ameliyatları için hiçbir hasta başka ilere sevk edilmeyecek.  Karaman’ı sağlık konusunda üst seviyelere çıkaracağız. Anjiyo cihazı en kısa kısa sürede halkımızın hizmetine sunulacaktır.  Şimdiden Karaman halkımıza hayırlı olmasını temenni ediyoruz.” dedi. 
Karaman'da ilk ve tek olan Simens Marka üst düzey anjiyo cihazının kardiyolojik ve radyolojik girişimlere uygun olduğu ve her iki branşın hekimlerinin pek çok müdahalede rahatlıkla kullanabileceği bildirildi.   

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
selahaddin pekoglu - 2 yıl önce
Önce bir morg odası CENAZE yıkama yeri yapın bir oda yetermi geçen hafta cenaze mizi yikayamadik yazık günah i kadar para harcandı sorarım sizlere
Avatar
Garamanli - 2 yıl önce
Zaten cenaze yıkama yeri var. Morg var. Ölüler beklenebilir ama hastalar beklemez. Anjio kahramana lazımdı.
Avatar
yasin hakli - 2 yıl önce
Teşekürler güzel hizmet ama yetersiz olan servislerinizi yeterli hale getirmenizi ve her doktora 40/50 hasta ortalamanizi dusurmenizi ve aylarca fizik tedavi sırası bekleyen hastalarımıza bi çözüm bulmanizi oneriyorum