banner417
03 Kasım 2015 Salı 13:45
530 Okunma
ORGAN BAĞIŞI STANDI TÜRKÇE PARKINDA AÇILDI‏
banner416
 Organ ve Doku Bağışı Haftası nedeniyle Sağlık Müdürlüğü ve Karaman Devlet Hastanesi Organ Bağışı Koordinatörlükleri işbirliğiyle açılan stantta görevli sağlık çalışanları ile görüşen Dr. Erenoğlu çalışmalar hakkında bilgi aldı.  
Organ bağışı konusunda toplumsal duyarlılığın arttırılması, konuyla ilgili farkındalık oluşturulması amacıyla zaman zaman bu tür etkinliklerin gerçekleştirildiğini ifade eden Genel Sekreter organ nakliyle, kaybedilmesi kaçınılmaz olan hastaların 2. bir yaşam şansı yakaladıklarını belirtti. “Organ bağışı, insanın insana yapabileceği en büyük yardımdır” diyen Dr. Ayhan Erenoğlu “bizim yaşama şansımız olmasa bile, bağışlayacağımız sağlıklı organlarımızla başkalarını yaşatma şansımız olabilir. Bu nedenle organ bağışının bir hayat kurtarmanın yanında aileleri dâhil pek çok insanın yaşam kalitesinin de yükseldiği unutulmamalıdır. Bu bilinçle hareket etmeli organ bağışı konusunda iyi düşünmeli ve doğru karar vermeliyiz. “şeklinde konuştu.
Organ Bağışı Standında halkımızın bağış konusunda merak ettikleri konularda bilgilendirmeler yapıldı, broşürler ve çeşitli promosyonlar dağıtıldı. 
Son Güncelleme: 04.11.2015 08:45
Yorumlar

banner315

banner412

banner411

banner337

banner296

banner64