Şırnak’ta Mers Virüsü Şüphesi

Şırnak’ta kutsal toprak olan hacdan dönen 2 kişi, yüksek ateş şikayetiyle Beytüşşebap Devlet Hastanesi’ne başvurunca, MERS virüsü taşıma riski nedeniyle Şırnak Devlet Hastanesi’ne sevk edildi.Şırnak Devlet Hastanesinde giriş ve çıkışlar...

Şırnak’ta Mers Virüsü Şüphesi

banner390
Şırnak’ta kutsal toprak olan hacdan dönen 2 kişi, yüksek ateş şikayetiyle Beytüşşebap Devlet Hastanesi’ne başvurunca, MERS virüsü taşıma riski nedeniyle Şırnak Devlet Hastanesi’ne sevk edildi.

Şırnak Devlet Hastanesinde giriş ve çıkışlar kontrol altına alındı, hastane personeli özel elbiseler ve maskeler taktı.

Beytüşşebap’ın Beşağaç Köyü’nde oturan ve hacdan yeni döndükleri öğrenilen S.A. (56) ve İ.A. (64), yüksek ateş şikayetiyle Beytüşşebap Devlet Hastanesi’ne başvurdu. Yapılan muayenenin ardından başvuran 2 kişi, Mers virüsü taşıyor olabilecekleri şüphesiyle, Şırnak Devlet Hastanesi’ne sevk edildi. Şırnak Devlet Hastanesi’nde virüs alarmı verildi. Hastanenin acil servisinde giriş ve çıkışlar kontrol altına alınarak, doktorlar ve sağlık çalışanları özel elbiseler ve maskeler taktı. 2 kişinin tedavisine başlanırken, Mers virüsü taşıyıp taşımadıkları tetkiklerden sonra belli olacağı öğrenildi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.