banner417
banner425
19 Ekim 2014 Pazar 08:10
60 Okunma
Sonbaharda Cildinize Dikkat Edin
banner416
Uzmanlar, yazın hava değişimi, deniz, kum ve güneş sebebiyle yıpranan ciltlere sonbaharda bakım yapılmasını tavsiye ediyor.

Dermatoloji uzmanlarına göre, insan cildinin yazın gördüğü bütün zararlar sonbaharda ortaya çıkıyor. Güneşe maruz kalmaktan yorulan ciltlerde, yaz aylarının bitmesiyle birlikte en çok kuruluk, lekelenme, erken yaşlanma belirtileri ve sivilceler görülüyor. Kuru, esnekliğini kaybetmiş, gergin, mat ve lekeli bir cilt halini alıyor. Nem oranı mevsim geçişlerinde düştüğü için sonbaharda ışıltısını kaybetmiş bir ciltle karşı karşıya kalabilirsiniz. Her mevsim olduğu gibi bu dönemde de cilt temizliğine önem vermek gerekmektedir. Çünkü yapılan bakım kürleri ancak temiz bir ciltte iyi netice verir. Bunun için her sabah ve akşam cilt, su ve sabun ile temizlendikten sonra tonikle silinmelidir. Dermatoloji uzmanları, temizleme kremleri, losyon ve jeller yerine cilt aşırı hassas olduğu için, özellikle alkolsüz toniklerin seçilmesini tavsiye ediyor. Argan yağı, cilt tarafından kolay emilebildiği için krem gibi kullanabilen yumuşatıcı etkisiyle 3 gün düzenli kullanımdan sonra, pürüzlü ve kuru cildi yumuşak ve pürüzsüz hale getiriyor. Hindistan cevizi yağı, yapısı gereği kuru bölgelere doğru hareket eder, yüzeyi kaplar ve canlandırır. Sonbahar aylarında bir diğer cilt sorunlarına beslenmekten kaynaklanıyor. A, C, E vitaminleri, çinko, bakır, demir, selenyum alımı yanında zayıflama diyetlerinin abartılmaması ve yağ, karbonhidrat kısıtlamasının dozunda yapılması cildinizi yeniliyor ve koruyor.

GÜZEL BİR CİLT İÇİN 8 SAAT UYUMALISINIZ

Dermatoloji uzmanları, gün boyu çekilen stresin, yorgunluğun ve bitkinliğin cildinize kırışıklık ve sarkmalar gibi hasar verebileceğini, bu hasarı düzeltmek için en az 6 ila 8 saat arasında bir zamanı uykuyla geçirmeyi tavsiye ediyor.

Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426