YGS de Görev Alan Personelin Fazla Mesai Mağduriyeti Giderildi

Eğitim-Bir-Sen Şube Basın-Yayın Sekreteri Abdurrahman Kurt, YGS de görev yapacak personelin fazla mesai ücretiyle ilgili bir açıklama yaptı.

YGS de Görev Alan Personelin Fazla Mesai Mağduriyeti Giderildi

banner390
 Açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
1 Nisan Pazar günü Üniversite Yüksek Öğretime Geçiş (YGS) sınavı yapılacaktır.  Sınav nedeniyle Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) tarafından “Adayların sınava girecekleri binayı ve salonu sınav gününden önce görmelerinin yararlarına olacağı; sınav binalarının 31 Mart 2012 tarihi saat 10.00’dan 16.00’a kadar açık tutulacağı” bildirilmiş ancak, o gün okullarda bu hizmetin kim tarafından sunulacağı ve hizmet sunacakların ücreti açıklanmamıştır. 

ÖSYM’nin yaptığı bu duyurudan sonra Şubemiz Cumartesi günü okulun açık bulundurulması için görevlendirilen personele herhangi bir ücret verilmeden fazla mesai harcamasının uygun olmadığını bildiren bir açıklama yapmıştır.

Şubemiz, Sendika Genel Merkeziyle görüşerek Cumartesi görevlendirilen personellerin bu mağduriyetini bildirmiş, Eğitim-Bir-Sen Genel Merkezi de ÖSYM Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi başkanlığına 31.03.2012 Cumartesi günü okulları açık bulunduracak ve adaylara rehberlik yapacak personele fazla mesai ücreti ödenmesi için başvuruda bulunmuştur.

Girişimlerimiz netice vermiş söz konusu görevi yapacak personele fazla mesai ücreti olarak Yüz TL verilmesine karar verilmiştir. Sınav hizmetlerinde görev alacak personelin mağduriyetinin giderilmesi hususunda ilgi ve hassasiyetinden dolayı Karaman Sınav Merkezi Yöneticiliğine teşekkür eder, sınava girecek tüm adaylara başarılar dileriz.” dedi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
gazi - 5 yıl önce
yeni sendika yönetici simaları görmek ümit verici
Avatar
Enderun - 5 yıl önce
eğitim bir-sen' e hassasiyetinden dolayı teşekkür ederiz.
Avatar
Hasan Can - 5 yıl önce
bu girişimleri ve başarılarından dolayı eğitimciler birliği sendikası yönetimini tebrik ediyorum.
Avatar
cabbarrrrrrrrrrrrrrrr - 5 yıl önce
eğitim-bir-sen'i tebrik ediyorum helal olsun diyorum
Avatar
imka - 5 yıl önce
oradaki arkadaş bir gününü bu işe ayırdı. sonucunu almışlar. aferin acar sendikacılara.