banner417
banner425
23 Ekim 2014 Perşembe 13:21
41 Okunma
Yozgat’ta Mers Virüsü Şüphesi
banner416
Yozgat’ta geçen hafta hacdan gelen 84 yaşındaki Hasan Yılmaz “MERS virüsü” şüphesiyle Yozgat Devlet Hastanesi’ne getirildi.

Yozgat’ın Yerköy ilçesinde ikamet eden Hasan Yılmaz, dün gece rahatsızlanınca yakınları tarafından 112 Acil Servis ekiplerine haber verildi. MERS virüsü kapmış olabileceğinden şüphelenilen Yılmaz, Yozgat Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Hasta hastaneye gelmeden önce Yozgat Devlet Hastanesi acil servisi karantina altına alındı. Sağlık görevlileri ve olayı takip eden basın mensuplarına maske ve eldiven dağıtıldı.

Hastanın kızı, babasının geçen perşembe günü hacdan geldiğini belirterek, “Babam geldiğinde gayet sağlıklıydı ve bir sıkıntısı yoktu. Akşam rahatsızlanmış, bana söylediler, ben de hastaneye getirmelerini istedim. Şu anda hastaneye geldi” dedi.

Yozgat Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Cahit Kayhan, hastanın geçen hafta hacdan geldiğini belirterek, “Hastamız, hacdan MERS virüsü kapmış olacağı şüphesiyle hastaneye getirildi. Hastanemizde gerekli izolasyonlar yapıldı ancak hastada şu an hastalığın belirtilerinden olan yüksek ateş yok. Gerekli tahliller yapıldıktan sonra durum netleşecek” diye konuştu.

Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426