banner417
18 Aralık 2014 Perşembe 15:27
36 Okunma
Başkan İnci ‘diriliş Ertuğrul’ Dizi Setini Ziyaret Etti
banner416
Hendek Belediye Başkanı Ali İnci “Diriliş Ertuğrul” dizisinin çekimlerinin yapıldığı İstanbul İli Beykoz ilçesinde film setini ziyaret etti.

Hendek Belediye Meclis üyesi Başpehlivan Ahmet Kavakçı ile birlikte dizi setini ziyaret eden Hendek Belediye Başkanı Ali İnci, Hendek Belediyesi ve Türk Dünyası Belediyeler Birliği’nin diziye destek verdiğini söyledi.

Yapımını Tekden Film’in, yapımcılığını ve senaristliğini Mehmet Bozdağ’ın üstlendiği Diriliş: Ertuğrul dizisinde Hendekli başpehlivanlar Ahmet Kavakçı ve Rıza Yetim’de rol aldılar. Dizinin jeneriğinde Sakarya’dan Hendek Belediye Başkanı Ali İnci, Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli, Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk, Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr Muzaffer Elmas’ın ismi yer alıyor.

Ertuğrul Gazi’nin temellerini attığı devletin, dünyanın kaderini değiştirdiğini ifade eden Başkan İnci, “Türk tarihinin sahneye uyarlanmasında büyük emekleri geçen dizinin senaristinden oyuncusuna kadar emeği geçen tüm arkadaşlara başarılar diliyorum. Tarihimizin altın sayfasını TV yoluyla perdeye aktaran bu tür kültürel faaliyetlere TDBB üyesi olarak sponsor olmaktan da onur duyuyoruz” dedi.

Yorumlar

banner315

banner412

banner411

banner337

banner296

banner64