banner417
banner425
19 Aralık 2014 Cuma 12:18
24 Okunma
Bigievi’nde Yerli Malı Haftası Kutlandı
banner416
Adapazarı Belediyesi Bilgievi öğretmen ve öğrencileri tarafından her yıl 12-18 Aralık tarihleri arasında kutlanan “Yerli Malı Haftası” nedeni ile etkinlik düzenledi.

Sınıfı, öğrencilerle birlikte yerli malı konulu resimlerle süsleyen öğretmenler, öğrencilere yerli malının önemi ile ilgili bilgi verdi. Velilerin de ilgi gösterdiği etkinlikte, öğrencilere, tutumlu olmanın ve yerli malı kullanmanın önemi anlatıldı. Öğrenciler düzenlenen etkinlikte evde annelerine hazırlattıkları yiyecekleri arkadaşlarıyla paylaştı. Yerli malı kullanımının ülke ekonomisine katkısı, küçük yaşlarda tutumlu olma ve yerli malı kullanmanın sağlık ve ekonomik açıdan önemi anlatıldı.

Adapazarı Belediyesi Bilgievi’nde düzenlenen “Yerli Malı Haftası” programına Başkan Yardımcısı Rıdvan Sezer de katıldı. Yerli Malı kullanımının önemini anlatan Sezer, “Yerli Malı Haftası çocuklarda yardımlaşma ve paylaşma duygusunu pekiştiriyor. Ülke olarak kendi malımızı yetiştirip kendi malımızı tüketmeliyiz. Kendi malımızı üretmediğimiz takdirde bizim yerimize üreten ülkeler olacaktır. Bu açıdan yerli malına önem verip bu bilinçle hareket edilmesini temenni ediyorum” dedi.

Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426