banner417
banner425
12 Kasım 2014 Çarşamba 15:37
31 Okunma
Kösemusul: “büyüyen Türkiye’nin Gelişen Sakarya’sıyız”
banner416
Sakarya Trabzonlular Kültür ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Abdurrahman Çakar ve beraberindeki heyet Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul’u makamında ziyaret etti.

Söz konusu ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul sivil toplum örgütlerinin önemi ve farklılığına dikkat çekerek bu oluşumların, gönüllük esasına dayalı olarak hedef kitlelere hizmet eden fayda sağlamaya gayret eden sistemler olduğunu belirtti.

Kösemusul Sakarya’nın sosyo kültürel yapısının renkliliğine de vurgu yaparak, “Çok farklı milletlerden insanların bir arada yaşadığı önemli bir kültür mozağini içinde barındıran Sakarya bu anlamda bir huzur şehridir. Büyüyen Türkiye’nin gelişen Sakarya’sıyız. Çeşitli kültür ve geleneklerin bir araya gelerek oluşturduğu yelpaze ile Sakarya hepimize yeter. Geçmişimizden bugünlere taşıdığımız miraslarımızı paylaşarak yaşatmak Sakarya’nın bir ayrıcalığı ve farklılığıdır. Bu bağlamda temelinde dayanışma ve paylaşım olan Trabzonlular Derneği’ni de gayretlerinden dolayı tebrik ediyor çalışmalarında başarılar diliyorum.” dedi.

Derneğin çalışmaları ve üyelerine yönelik faaliyetleri hakkında bilgi veren Çakar “Derneğimiz, kuruluşundan bugüne kadar başta üyelerimizin sosyal ve kültürel alanda yaşadıkları sorun ve sıkıntılara çözüm üretmek, birlik ve beraberlik ile kardeşlik ruhunu pekiştirici aktivitelerde bulunmak, Sakarya’da düzenlenen sosyal sorumluluk projelerinde yer almak gibi görevleri ilke edinmiştir. Biz, Trabzonlular Kültür ve Dayanışma Derneği olarak ortak paydada Sakarya’ya fayda sağlayacak ve SATSO’ya destek verecek her türlü projede elimizi taşın altına koymaktan memnuniyet duyarız ” şeklinde konuştu.

Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426