Kurumlara, Toplum Temelli Ruh Sağlığı Eğitimi Verildi

Sakarya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği, kronik ruh sağlığı bozuklularında tedavi ve sosyal rehabilitasyonun daha etkin olmasını sağlamak amacıyla kurumlar arasında işbirliğine yönelik eğitimler başlatıldı.Sakarya Kamu Hastaneleri...

Kurumlara, Toplum Temelli Ruh Sağlığı Eğitimi Verildi

banner390
Sakarya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği, kronik ruh sağlığı bozuklularında tedavi ve sosyal rehabilitasyonun daha etkin olmasını sağlamak amacıyla kurumlar arasında işbirliğine yönelik eğitimler başlatıldı.

Sakarya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği, Tıbbı Hizmetler Başkanlığı’nca yürütülen eğitim çalışmaları kapsamında kurumlar arası işbirliği gerçekleştiriliyor. Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ve Sakarya Büyükşehir Belediyesi’yle ilçe belediyelerin özellikle engelli yaşlı ve sosyal hizmet birimlerinde görev yapan meslek elemanlarıyla diğer çalışanlarına yönelik şizofreni, alkol ve madde bağımlılığı konularında bilgilendirme yapıldı.

Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde gerçekleşen eğitimde Toplum Ruh Sağlığı Merkezi sorumlu hekimi Yrd. Doç. Esra Yazıcı, Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Alkol ve Madde Bağımlılığı Merkezi(AMATEM) sorumlu hekimi Uzman Dr. Ahmet Yazıcı kurumlardan gelen personele Toplum Ruh Sağlığı Merkezinde (TRSM) takipleri yapılan Şizofreni, Bipolar Bozukluğu olan hastalar ile madde bağımlılığı ve AMATEM hakkında sunum yaptı. Kronik ruh sağlığı bozukluğu tedavisinin sosyal, ekonomik, hukuki ve tıbbi boyutları olduğuna dikkat çekilen eğitimde kurumlar arası işbirliğinin sürdürülmesi gerektiği vurgulandı.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.