banner417
banner425
20 Ekim 2014 Pazartesi 19:20
26 Okunma
Maltepe Caddesi Yenileniyor
banner416
Sakarya Büyükşehir Belediyesi Maltepe Caddesi yenileme çalışmaları başladı.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, “Maltepe Mahallesi’ne ulaşım sağlayan Maltepe Caddesi’nde yeni bir çalışma gerçekleştiriyoruz. Fen İşleri’ne bağlı ekiplerimiz bölgede parke taşı söküm çalışmalarına devam ediyor. Bu çalışmanın tamamlanmasının ardından yaklaşık 600 metre uzunluğunda, 7 metre genişliğindeki cadde asfaltlanacak. Projemiz kapsamında bin ton asfalt kullanılacak” diye konuştu.

Şehir genelindeki güzergâhlarda yenileme çalışmalarının devam edeceğini de açıklamalarına ekleyen Başkan Toçoğlu, “Bir yandan şehrimize yeni arterler kazandırırken bir yandan da mevcut güzergâhlarda yenileme çalışmaları gerçekleştiriyoruz. Hemşerilerimiz, esnafımız ve STK’larımızla işbirliği içerisindeyiz. Vatandaşlarımızdan gelen, şehrimize katkı sağlayacak her proje ile ilgili gerekli hazırlıkları yapıyor ve projeleri uygulamaya geçiriyoruz. Biz istiyoruz ki şehrimizin geleceğini el birliği ile planlayalım, Sakarya’yı geleceğe birlikte hazırlayalım. İnşallah şehrimizin gelişimine katkı sağlayacak çalışmalarımıza ara vermeden devam edeceğiz. Maltepe Caddesi yenileme çalışmamız hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı tarafından yürütülen projenin ilk etabında Maltepe Caddesi’nde bulunan parke taşların söküm çalışması gerçekleştiriliyor. Ardından ekipler 600 metre uzunluğunda ve 7 metre genişliğindeki cadde asfaltla kaplanacak. Fen İşleri’nden yapılan açıklamada çalışmanın kısa süre içerisinde tamamlanmasının hedeflendiği belirtildi.

Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426