banner417
banner425
23 Ekim 2014 Perşembe 12:33
14 Okunma
Milli Eğitimden Uyuşturucu Seminerleri
banner416
Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından il genelinde ilçe milli eğitim müdürleri, şube müdürleri ve okul müdürlerine yönelik “Madde ve Madde Kullanımı ile Mücadele” konusunda bilgilendirme seminerleri düzenlendi.

İl Emniyet Müdürlüğü ile işbirliği yapılarak 13-17 Ekim tarihleri arasında tüm ilçelerde gerçekleştirilen seminerleri Emniyet Müdürlüğü’nde görevli Narkotik Uzmanı Harun Yıldırım verdi. İlçe milli eğitim müdürleri, şube müdürleri ve okul müdürlerinin katıldığı seminerlerde; uyuşturucu maddeler, madde bağımlılığı, bu maddelerin insan üzerindeki fizyolojik ve psikolojik etkileri, sonuçları itibariyle uyuşturucu madde kullanımının bir insanı nereye sürükleyebileceği konularında ayrıntılı bilgiler sunuldu.

Eğitim yöneticilerine verilen seminerlerin yanında, ilçeleri temsilen seçilen rehber öğretmenlere Sakarya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Bağımlılık Araştırma Merkezinde görevli öğretim üyeleri tarafından “Eğitici Eğitimi” semineri verildi. Uyuşturucu maddelerle ilgili eğitim alan rehber öğretmenler eğitim yılı içerisinde velilere, öğretmenlere ve öğrencilere uyuşturucu madde kullanımının zararları ve alınması gereken tedbirler konularında bilgilendirme toplantıları düzenleyecekler.

Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426