banner417
banner425
31 Ekim 2014 Cuma 12:53
22 Okunma
Sapanca Balık Festivali Yoğun İlgi Gördü
banner416
Sapanca Belediyesi’nin katkıları ile Sapanca Turizm Derneği ve Green Blue Restaurant’ın organize ettiği “Sapanca 1. Balık Festivali” Kırkpınar’da gerçekleşti.

Kırkpınar sahilinde öğle saatlerinde başlayan festivalde, vatandaşlara sınırsız içecek ve balık ekmek ikram edildi. Ermenek’te ki maden faciası sebebiyle eğlenceler iptal edilirken, Sapanca Belediye Başkanı Dr. Aydın Yılmazer, bu tür etkinlikleri, birlik, beraberlik ve kaynaşmayı pekiştirmesi nedeniyle çok önemsediğini söyleyerek, katılımcılara çok teşekkür etti.

Sapanca Belediyesi olarak, imkanları ölçüsünde Sivil Toplum Kuruluşlarının bu tür faaliyetlerine katkı sağlamaya özen gösterdiklerini belirten Yılmazer, vatandaşlara kendi elleri ile ekmek arası balık ekmek dağıttı. Sapanca Kaymakamı Gökhan Azcan’da vatandaşlarla balık ekmek kuyruğuna girerek, güzel bir örnek davranış sergiledi. Sapanca Turizm Derneği Başkanı Berrin Yılmazer, balık ekmek festivalini geleneksel hale getirmek istediklerini söyleyerek, 2. Balık Festivalini daha kapsamlı yapmak istediklerini kaydetti. Balık Festivaline, Sapanca protokol üyeleri yoğun ilgi gösterirken, Sakarya medyasının temsilcileri de festival alanına gelerek etkinliğe destek verdi. Festivale yaklaşık bin 500 kişi katıldı.

Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426