banner417
banner444
02 Aralık 2014 Salı 16:07
23 Okunma
“atık Abi İle Eğlenceli Deney” Okullarda Başladı
banner416
İlkadım Belediyesi’nin İlkadım Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün katkılarıyla hayata geçirdiği “Atık Abi ile Eğlenceli Deney” gösteri programı düzenlendi.

Geleceğin teminatı olan çocukları çevre temizliği konusunda bilgilendirmek ve atıkların kaynağında ayrıştırılması konusunda geri dönüşüm bilincini kazandırmak için İlkadım Belediyesi’nin İlkadım Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün katkılarıyla hayata geçirdiği “Atık Abi ile Eğlenceli Deney” gösteri Kazım Orbay İlkokulu’nda gerçekleştirildi.

Düzenlenen programa İlkadım Kaymakamı Turan Atlamaz, İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, İlçe Milli Eğitim Müdürü Cengiz Çetinkaya, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Programda konuşan İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, "Eğitim küçük yaşlarda başlıyor. Gelecek nesillerimizin aydınlanması okul çağlarında başlıyor. Biz ise gerçekten belediye olarak ger dönüşümü çok önemsiyoruz. Bilinçli bir gelecek yetiştirmek için ise bu etkinliğimizi düzenliyoruz. Bu atıklar ayrıştırıldığı zaman belediye olarak çöp toplamada azalma meydana geliyor. Ayrıca bu maddeleri tekrar toplumumuza kazandırmış oluyoruz. ’Atık Abi ile Eğlenceli Deney’ projesi çok önemli bir projedir. Yani ambalaj atıklarının yerinde ayrıştırılmasını önemsediğimiz için okullarımızda da çocuklarımızla beraber bu etkinliğimizi gerçekleştiriyoruz" dedi.

İlkadım Kaymakamı Turan Atlamaz ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Cengiz Çetinkaya ise yaptıkları konuşmalarda projenin önemine değindiler.

Konuşmaların ardından öğrenciler “Atık Abi ile Eğlenceli Deney” gerçekleştirdiler.

Yorumlar

banner315

banner428

banner432

banner411

banner337

banner439

banner445

banner296

banner426