banner417
banner425
28 Kasım 2014 Cuma 16:49
11 Okunma
banner416
Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Gençlik Topluluğu ve bir banka işbirliğiyle, “Bankacılık Kariyerinle Tanışma Zamanı” konulu konferans düzenlendi.

İktisadi ve idari Bilimler Fakültesi Konferans Salonu’nda düzenlenen etkinliğe, bankanın şube müdürleri ve yetkilileri ile akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Finansbank İnsan Kaynakları, Strateji, Planlama, İşe Alım ve Kariyer Yönetmeni Burcu Çetin, soru-cevap şeklinde başlayan konuşmasında, “ne istediğini bilmek”, “devlet ve özel sektör alanındaki kariyer olanakları” ve “iş hayatının zorlukları” konularına değindi.

Staj yapmanın önemini vurgulayarak, staj aşamasında tüm sektörlerde işlerin nasıl yürüdüğünün daha iyi anlaşıldığını bu nedenle yaz aylarının staj yaparak geçirilmesi gerektiğini söyleyen Çetin, “Ne kadar staj, o kadar fayda” diye konuştu. Yabancı dil eğitiminin de her alanda gerekli olduğunun altını çizen Çetin, “İlerde pişman olmamak için şimdiden yeterli düzeyde bir yabancı dil öğrenmelisiniz” dedi. Çetin ayrıca, iş başvurularında yapılandırılmış mülakatlar sırasında dikkat edilmesi gereken hususlara değindi.

Burcu Çetin’in ardından söz alan bankanın Samsun Şube Müdürü Süreyya Yüksel de 20 yıllık bankacılık hayatıyla ilgili deneyimlerini öğrencilerle paylaştı. Konferansın sonunda öğrencilere katılım belgesi verildi.

Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426