Çocuklar Gıda İsrafına Dikkat Çekti

Özel Samsun Final Okulları 3-B sınıfı "Dünya Gıda Günü" etkinlikleri kapsamında "Dünya Gıda Günü, Açlık Günü Olmasın" sloganı oluşturarak gıda israfına dikkat çekti.Türkiye’deki bütün yiyecekleri içeren bir panoyu yemekhanenin...

Çocuklar Gıda İsrafına Dikkat Çekti

banner390
Özel Samsun Final Okulları 3-B sınıfı "Dünya Gıda Günü" etkinlikleri kapsamında "Dünya Gıda Günü, Açlık Günü Olmasın" sloganı oluşturarak gıda israfına dikkat çekti.

Türkiye’deki bütün yiyecekleri içeren bir panoyu yemekhanenin girişine düzenleyerek ülkede gıda ile ilgili bir sıkıntının çekilmediğini belirten 3-B sınıfı öğrencileri, en büyük sorunun gıda israfı olduğunu "Yeterince alalım, israftan kaçınalım" sloganıyla vurguladılar.

Samsun Final Okulları’nda bu eğitim-öğretim yılından itibaren yemekhanede uygulanan poşetli ekmek ve pet bardak su dağıtımının hem israfı önlediği hem de daha hijyenik beslenme sağladığı için öğrenciler Samsun Final Okulları Genel Müdürü Cengiz Karaca’ya küçük bir armağan vererek teşekkür ettiler.

Diyetisyen Hekim Sinem Şahin, okulun konferans salonunda konuyla ilgili söyleşi gerçekleştirerek öğrencilerin "Dünya Gıda Günü" konusunda bilgilenmelerini sağladı. Söyleşinin sonunda sağlıklı beslenmenin önemini belirtmek için öğrencilere meyveler dağıtılarak bir sürpriz gerçekleştirildi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.