banner417
banner425
21 Aralık 2014 Pazar 17:13
31 Okunma
En İyi “çocuk Hakları Kareleri” Aranıyor
banner416
Rönesans Gayrimenkul Yatırım bünyesindeki alışveriş merkezlerinin Yaratıcı Çocuklar Derneği ve Fotopya işbirliği ile gerçekleştirdiği fotoğraf yarışmalarının 3.’sü düzenleniyor.

Bu yıl “Çocuk Hakları Kareleri” konulu yarışmada dereceye giren fotoğraflar, yine Rönesans’ın ülke geneline yayılmış İstanbul’daki Kozzy AVM, İstanbul, Ankara, İzmir ve Adana’daki Optimum Outlet’ler ile Samsun, Kahramanmaraş ve Şanlıurfa’daki Piazza AVM’lerinde sergilenecek. Geçtiğimiz senelerde “Gülümseten Kareler” ve “Dostluk Kareleri” konulu fotoğraf yarışmalarına gösterilen yoğun ilgi nedeniyle bu yıl üçüncüsü düzenlenecek yarışmanın son başvuru tarihi ise 17 Nisan 2015. Yarışmanın sonunda da farklı kategorilerdeki 69 eser sahibi, toplamda 22 bin 650 liralık ödülün sahibi olacak.

Çocuk hakları ile ilgili toplumda bilinç oluşturmayı ve çocuk haklarının önemine dikkat çekmeyi amaçlayan “Çocuk Hakları” isimli fotoğraf yarışması, “18 yaş üstü”, “Lise 9-12. sınıf öğrencileri” ve “Ortaokul 5-8. sınıf öğrencileri” kategorilerinde gerçekleştirilecek. Yarışmada yer alacak olan eserler çocukların eğitim, güvenli bir ortamda yaşama ve büyüme, düşüncelerini özgürce anlatabilme, düşüncelerine saygı gösterilmesi, bedensel ve zihinsel şiddete karşı korunma, sağlık hizmeti alma, çevre kirliliğinden ve yetersiz beslenmeden korunma, engelli çocukların her türlü eğitim, sağlık ve yaşam koşullarının ücretsiz olarak sağlanması, uyuşturucuya, cinsel sömürüye ve zorla çalıştırılmaya karşı korunma haklarını yansıtan fotoğraflardan oluşacak.

Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426