banner417
banner425
03 Kasım 2014 Pazartesi 15:35
16 Okunma
Organ Bağışı Haftası
banner416
Medical Park Samsun Hastanesi’nde 3-9 Kasım Organ Bağışı haftası nedeniyle hastane girişine stant açıldı.

Yetkili personelin hastaneye gelen hasta ve hasta yakınlarını bilgilendirdiği ve broşürler dağıttığı stant hafta boyunca hastane girişinde olacak ve yetkili personel gelenleri bilgilendirmeye devam edecek.

3-9 Kasım Organ Bağışı haftası nedeniyle açıklama yapan Medical Park Samsun Hastanesi Başhekimi Dr. Mustafa Şen, “Binlerce kişi organ nakli bekliyor. Organ bağışı ile insanlar hayata tutunabiliyorlar. Biz de toplum olarak organlarımızı bağışlayarak bu kampanyaya destek olmalıyız” dedi.

Medical Park Samsun Hastanesi Organ Nakil Koordinatörü Uzm. Dr. Fazlı Büyükgöz, “Hayatta iken kişiler kalp, böbrek, karaciğer, akciğer, pankreas, ince bağırsak, kornea, kas, kemik iliği gibi organlarını bağışlayabilirler. Organ bağışında bulunan kişilerin organ bağışı kartlarını üzerilerinde taşımaları ve aile yakınlarına konu ile ilgili bilgi vermeleri gerekir. Çünkü kişide beyin ölümü gerçekleştiğinde akrabalarının organ bağışı için karar vermeleri gerekmektedir. Verilere göre, dünyada ve ülkemizde organ bağışının yetersiz olduğu, toplumun bu konuda daha hassas olması gerektiği görülmektedir” dedi.

Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426