Oymaağaç Ortaokulu’nun İtalya Gezisi

Vezirköprü Oymaağaç Ortaokulu AB Comenius Projesi kapsamında İtalya’nın Katanya şehrine bağlı Paterno kasabasına bir ziyaret gerçekleştirdi.Yöresel kültürlerin tanıtımı konulu proje kapsamında İtalya’ya giden Oymaağaç Ortaokulu...

Oymaağaç Ortaokulu’nun İtalya Gezisi

banner390
Vezirköprü Oymaağaç Ortaokulu AB Comenius Projesi kapsamında İtalya’nın Katanya şehrine bağlı Paterno kasabasına bir ziyaret gerçekleştirdi.

Yöresel kültürlerin tanıtımı konulu proje kapsamında İtalya’ya giden Oymaağaç Ortaokulu öğrencileri ev sahibi okulda açtıkları stantta; Vezirköprü’yü anlatan semaver, tütün, yazma ekmeği, Sarıdibek yöresi köy kıyafetlerinin yanı sıra, Türk kültüründe önemli yer taşıyan Türk Kahvesi, tespih, elişi örnekleri ve genel olarak Samsun’u tanıttılar.

Öğretmen Emine Aksoy ve Bülent Çam ile öğrenciler Munise Yıldız ile Merve Böcekci yerel bir festivale de katıldılar. Ziyaretin bir gününde de Avrupa’nın en büyük ve aktif yanardağı olan Etna’yı ziyaret eden öğrenciler, unutamayacakları bir deneyim yaşadıklarını; bu proje ile hem kendi kültürleri hakkında bilmediklerini hem de yabancı kültürler hakkında bilgi sahip olduklarını ifade ettiler.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.