Çocukların Sağlığını Tehdit Edecek Çok Sayıda Cips Yakıldı

Şanlıurfa’da zabıta ekipleri tarafından bir markette yapılan denetimlerde, halk sağlığını tehdit eden son kullanım tarihi geçişmiş cips ve ayran ele geçirdi. İşyeri hakkında yasal işlem uygulayan zabıta ekipleri, ele geçirdikleri ürünleri...

Çocukların Sağlığını Tehdit Edecek Çok Sayıda Cips Yakıldı

banner390
Şanlıurfa’da zabıta ekipleri tarafından bir markette yapılan denetimlerde, halk sağlığını tehdit eden son kullanım tarihi geçişmiş cips ve ayran ele geçirdi. İşyeri hakkında yasal işlem uygulayan zabıta ekipleri, ele geçirdikleri ürünleri yakarak imha etti.

Metropol ilçe Haliliye Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı personeller, ’sağlıksız gıdaların satışını engellemek’ için başlattıkları çalışmalar kapsamında Yenişehir Mahallesi’ndeki bir markette denetim yaptı. Yapılan incelemelerde, çocukların en çok tükettiği gıdaların başında gelen 378 adet cips ile 17 bardak ayranın son kullanım tarihinin geçtiğini belirledi. Bunu üzerine zabıtalar sağlıksız gıda ürünlerine el koyup işyeri sahibi hakkında "Kabahatler Kanunu" kapsamında cezai işlem uyguladı. El konulan malzemeler ise zabıta personellerinin gözetiminde yakılarak imha edildi.

Zabıta Müdürü İsmail Usanmaz, halkın sağlığını tehdit edecek gıdaların satışının engellenmesi için çalışmalarını sıklaştırdıklarını söyledi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.