Dedaş Ekiplerinin Kış Mesaisi

Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesinde, DEDAŞ şube şefliği tarafından ilçe merkezi ve köylerde trafo ve hat bakım çalışması başlatıldı.Çalışma kapsamında ilçe ve köylerde hasar görmüş iletken teller ile trafoların kışlık bakımları...

Dedaş Ekiplerinin Kış Mesaisi

banner390
Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesinde, DEDAŞ şube şefliği tarafından ilçe merkezi ve köylerde trafo ve hat bakım çalışması başlatıldı.

Çalışma kapsamında ilçe ve köylerde hasar görmüş iletken teller ile trafoların kışlık bakımları yapıldı. Yürütülen bakım çalışmasında toplam 70 personel görev aldı. Toplam 8 saat süren çalışma sonucunda ilçeye ve buna bağlı köylere enerji verilmeye başlandı. Çalışmaların aralıksız devam edeceğini ifade eden DEDAŞ arıza bakım ve onarım koordinatörü Murat Oğuz, “Ceylanpınar genelinde bakım ve onarım çalışmalarına hız verdik. Ekiplerimiz arıza, bakım ve onarım çalışmalarını yürütüyor. Yaz döneminde aşırı yüklenme sebebiyle yıpranarak, sarkan enerji hatları gerilirken, deforme olan hatlar yenilendi, eğilen direkler düzeltildi ve kırık izolatörler belirlenerek değiştirildi. Yine bu çalışmalar sırasında hasarlı pano kapakları ile sigortalar değiştirildi. Ayrıca ilçede bulunan tüm trafoların bakımı yapıldı" dedi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.