banner417
banner425
24 Aralık 2014 Çarşamba 16:32
76 Okunma
İlahiyat Fakültesi’nden Sergi
banner416
Harran Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği öğrencilerinden “Kur’an ’da özlü sözler”konulu sergi düzenlendi.

İlahiyat Fakültesi 4.sınıf öğrencilerinin düzenledikleri sergi, üniversitenin Osmanbey Yerleşkesi merkezi kafeteryada gerçekleşti. Sergiye Prof.Dr. İbrahim Halil Mutlu, üniversite öğretim elemanları ve öğrenciler katıldı.

Serginin içeriği hakkında açıklama yapan İlahiyat Fakültesi öğretim üyesi Yrd. Doç.Dr. Mahmut Öztürk, “Bizim öğretilerimize göre Allah’ın hem sözlü ayetleri hem de tabiattaki ayetleri var. Bu sergi kapsamında Allah’ın kulları ile olan iletişimine bir örnek olmak üzere Kur’andaki yazılı ayetler ile tabiattaki yine Allah’ın ayetlerini bir araya getirip bir sergi ortamında izleyicilere sunmak istedik. Gayemiz tefekkür ederek Kur’an-ı okurken tabiatı izleyip Kur’anın ayetlerini hatırlamak, hayatımıza bu bakış açısı ile yeni bir ivme kazandırmaktır. Bizler her baktığımız objelerde Allah’tan bir iz, bir nişane bulabileceğimizi düşünüyoruz. Sergiyi gezenlerin hayatlarında olumlu yönde değişikler olması ve tefekkür niyetiyle Allah’ın ayetlerini hatırlaması en büyük dileğimizdir” dedi.

51 adet tablonun sergilendiği etkinlik bir hafta boyunca ziyaretçilere açık olacak.

Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426