Siverek’te Suriyeli 100 Aileye Soba Yardımı

Siverek Belediye Başkanı Resul Yılmaz, Suriyeli 100 aileye soba yardımında bulundu.Soba yardımlarını Belediye Başkanı Hacı Ahmet Öncül ile Yusuf Sami Anadolu İmam Hatip Lisesi öğretmenleri ve öğrencileri ile birlikte hak sahiplerinin evlerine...

Siverek’te Suriyeli 100 Aileye Soba Yardımı

banner390
Siverek Belediye Başkanı Resul Yılmaz, Suriyeli 100 aileye soba yardımında bulundu.

Soba yardımlarını Belediye Başkanı Hacı Ahmet Öncül ile Yusuf Sami Anadolu İmam Hatip Lisesi öğretmenleri ve öğrencileri ile birlikte hak sahiplerinin evlerine götürüp teslim ettiler.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Belediye Başkan Yardımcısı Öncül, “Belediye Başkanımız Yılmaz’ın talimatıyla sobaları öğrencilerimizle ve öğretmenlerimizle birlikte hak sahiplerine teslim ettik. İstedik ki öğrencilerimiz bu vatandaşların zor koşullarını yerinde görsün aralarında sosyal ilişkiler sağlansın. Belediye olarak kışı rahat geçirmeleri amacıyla sobası olmayan ailelere soba dağıttık” dedi.

Öğrencileriyle birlikte soba dağıtılan aileleri ziyaret eden Yusuf Sami Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Mehmet Ali Gedikli, “Ailelerin bu kadar zor şartlarda yaşadıklarını bilmiyorduk. İyi ki sayın başkanımızla buraya gelmişiz. Okulumuzda 34 sınıf bulunuyor, her sınıfa Suriyeli bir aileyi kardeş yapacağız” dedi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.