Siyah Bezle Kobani Protestosu

PKK’nın üniversite yapılanması olarak bilinen Harran Öğrenci Derneği’nde asılan bezle Kobani’deki savaş protesto edildi.Şanlıurfa kent merkezindeki Atatürk bulvarı üzerinde bulunan Harran Öğrenci Derneği (HÖDER) binasına asılan siyah...

Siyah Bezle Kobani Protestosu

banner390
PKK’nın üniversite yapılanması olarak bilinen Harran Öğrenci Derneği’nde asılan bezle Kobani’deki savaş protesto edildi.

Şanlıurfa kent merkezindeki Atatürk bulvarı üzerinde bulunan Harran Öğrenci Derneği (HÖDER) binasına asılan siyah bezle Kobani’deki savaş protesto edildi. Siyah bezin yası temsil ettiğini belirten HÖDER Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Temuçin, bezi Kobani’de savaşan YPG’ye destek amacıyla astıklarını kaydetti. Siyah bezin Kobani’ye yönelik saldırıların sonlandırıldığı güne kadar binada asılı kalacağını ifade eden Temuçin, “Kobani’ni 4 taraftan kuşatılmış durumda. Bir tarafta Türkiye, 3 taraftan ise IŞİD çeteleri. Kobani’nin çok zor durumda olduğunu biliyoruz. Bu nedenle protesto etmek amacıyla penceremize siyah bir bez astık. Kobani’de bir direniş var. Eğer Kobani kurtulursa, özgürlüğüne kavuşursa, bu siyah bezi kaldırıp, yerine beyaz renkte bez asacağız” dedi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.