Suriyeliler İçin Toplandılar

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ve UNICEF iş birliği gerçekleşen Kobanililere aile eğitim programının durum değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü 11 personeli tarafından Kobani’den...

Suriyeliler İçin Toplandılar

banner390
Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ve UNICEF iş birliği gerçekleşen Kobanililere aile eğitim programının durum değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü 11 personeli tarafından Kobani’den Suruç’a gelen Kobanililere verilen aile eğitim programı tamamlandı. Yaklaşık bir hafta süren eğitim programı 50 köyde uygulandı. Tamamlanan eğitimin ardından Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü personeli ve UNICEF çalışanları arasında durum değerlendirme toplantısı yapıldı. Toplantıda, Suriyelilerini sorunlarının kısa, orta ve uzun vadede çözüm önerileri tartışıldı. Toplantı ile ilgili bilgi veren Şanlıurfa Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Murat Demirkol, kentteki kamu kurum, kuruluş ve STK’lar ve insanların son derece hamiyetperver ve yardımsever bir kent olması nedeniyle Suriyelilerin barınmasında, iaşesinde ve diğer ihtiyaçlarının giderilmesinde sorun yaşanmadığını ifade etti. Demirkol, “Bu çalışmalardaki öncelikli amaçlarımızdan bir ilimize gelmiş bulunan Suriyeli misafirlerimizin yerleşim birimlerini tespit etmek. Diğeri ise bugüne kadar yapılan yardımlardan ne kadar istifade edilmiş ve hangi ihtiyaçlarının bulunduğunu belirleyerek, ilgili birimlere rapor etmektir. Bu doğrultuda hazırlanacak raporumuz başta kriz merkezi olmak üzere yetkili birimlerle zaman zaman paylaşılacak, ayrıca tekrar alan taramaları ile sonuçları gözlemlenecek” dedi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.