banner417
banner444
19 Aralık 2014 Cuma 16:38
53 Okunma
Viranşehir’de Yeni Hayvan Pazarı İçin Çalışmalar Başladı
banner416
Viranşehir ilçesinde, belediye yeni hayvan pazarı yapmak için kolları sıvadı. İlk olarak hayvan pazarı esnafı ile görüşen Viranşehir Belediyesi ortak karar çerçevesinde hareket ederek, yeni bir hayvan pazarı yapımına başlayacak.

Viranşehir Belediyesi Şırnak Mahallesinde bulunan ve artık ihtiyaca cevap veremeyecek hale gelen hayvan pazarı yerine yeni bir hayvan pazarı yapma kararı aldı. Geçen günlerde hayvan pazarına giderek buradaki esnafla görüşen Belediye Eş Başkanları, bugün de Belediye Med Kültür ve Sanat Merkezinde bir toplantı yaptı. Toplantıda konuşan Viranşehir Belediye Eş Başkanı Emrullah Cin, halk ile birlikte hareket edeceklerini ve halkın vereceği kararları dikkate alarak çalışmalara başlayacaklarını belirtti. Cin, halkla beraber karar vereceklerini belirterek "İlçemize yeni bir hayvan pazarı şart oldu. Bu nedenle belediye olarak yeni bir hayvan pazarı yapma kararı aldık. Bu hayvan pazarı yaptığımız diğer çalışmalar gibi ihtiyaca cevap verebilecek bir tesis olmalıdır. Bu nedenle siz görüşlerinizi bildirin, bizler de ona göre yeni bir çalışma yapalım” dedi.

Viranşehir Belediye Eş Başkanı Filiz Yılmaz da, yapacakları her çalışmada halkın imzasını dikkate aldıklarını belirterek, “Biz, parti olarak her kararımızı halka danışarak, halkı karar sürecine katarak çalışıyoruz. Bugün sizlerle önemli bir karar vermek için bir araya geldik. Nasıl bir kompleks istediğimizi ihtiyaçları düşünerek kararlaştırmalıyız” diye konuştu.

Hayvan pazarı esnafı ise, yapılacak kompleksin zamana uygun olması, içinde lokanta, cami, kantar, ahırlar, saman depoları, kahvehane gibi tesisleri içinde bulundurabilecek bir tesis istediklerini belirtti.

Yapılan toplantının ardından belediye esnafla birlikte bir ekip oluşturup, bölgedeki hayvan pazarlarını inceleme kararı aldı. Yapılacak incelemelerin ardından Viranşehir Belediyesi yapacağı kompleks için kararını verecek.

Yorumlar

banner315

banner428

banner432

banner411

banner337

banner439

banner445

banner296

banner426