Bilek’ten, Dünya Madenciler Günü Açıklaması

Cumhuriyet Halk partisi (CHP) Siirt İl Başkanı Nevaf Bilek, Dünya Madenciler Günü nedeniyle yaptığı açıklamada, Soma maden kazasının üzerinden geçen 206 gün içinde 38 kazada 54 madencinin daha hayatını kaybettiğini söyledi.Bilek, yeryüzü...

Bilek’ten, Dünya Madenciler Günü Açıklaması

banner390
Cumhuriyet Halk partisi (CHP) Siirt İl Başkanı Nevaf Bilek, Dünya Madenciler Günü nedeniyle yaptığı açıklamada, Soma maden kazasının üzerinden geçen 206 gün içinde 38 kazada 54 madencinin daha hayatını kaybettiğini söyledi.

Bilek, yeryüzü sıcak olsun diye o soğuk maden ocağına inip alın teri ile ekmeğini kazanan işçilerin alın terini siyasete, sermaye ve sendika üçgeninde bir kara deliğe hapsedenlerin tarih karşısında yargılanacağını ifade etti. Bilek, "Soma faciasının üzerinden 206 gün geçti. Bu süre içinde 38 kazada 54 madenci daha yaşamını yitirdi. Mayıs 2010 tarihinde meydana gelen grizu faciasından sonra 30 işçinin yaşamını yitirmesi ile ilgili dönemin çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı’nın güzel öldüler yorumundan bu yana değişen hiç bir şey yok. Ancak yeryüzü sıcak olsun diye o soğuk maden ocağına inip alın teri ile ekmeğini kazanan işçilerin emeklerini alın terlerinin hayatları siyaset, sermaye ve sendika üçgeninde bir kara deliğe hapsedenler yaptıklarının hesabını eninde sonunda tarih karşısında verecektir. Bir kez daha tüm maden şehitlerimizi saygı ve minnetle anıyoruz" dedi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.