Siirt İş-kur Bin Kişiye İstihdam Sağlayacak

Türkiye İş Kurumu (İş-Kur) Siirt İl Müdürü Ömer Aslan, Siirt ve ilçelerindeki kamu kurum ve kuruluşlarında çalıştırılmak üzere bin kişinin istihdam edileceğini açıkladı.Toplum Yararına Programı (TYP) kapsamında geçici iş başvurularının...

Siirt İş-kur Bin Kişiye İstihdam Sağlayacak

banner390
Türkiye İş Kurumu (İş-Kur) Siirt İl Müdürü Ömer Aslan, Siirt ve ilçelerindeki kamu kurum ve kuruluşlarında çalıştırılmak üzere bin kişinin istihdam edileceğini açıkladı.

Toplum Yararına Programı (TYP) kapsamında geçici iş başvurularının 26 Ekim 2014 tarihinde sona ereceğini belirten Aslan, online olarak yapılan başvurularda bazı özelliklerin arandığını söyledi. Aslan, "Açılan bin kişilik kontenjanda öncelik bayanlara, 35 yaş üstü erkekler, engelliler, eski hükümlüler ve terör mağdurları olacak. Başvuru yapanlar arasında 3-4 Kasım 2014 tarihleri arasında mülakat yapılacak ve programa alınanlar belirlenecek. Çalışmaya hak kazanan bin kişinin 825’i İl Milli Eğitim Müdürlüğü,150’si İl Müftülüğü, 25’i ise Siirt Üniversitesi bünyesinde çalışacak. Program, 12 Haziran 2015 tarihine kadar sürecek" dedi.

Çalışmaya hak kazananların kısa sürede işbaşı yapılacağı kaydedildi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.