Siski’den Yeni Su Tarifesiyle İlgili Açıklama

Siirt Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SİSKİ), Belediye Meclisi tarafından 7 Kasım tarihinde kabul edilen yeni su tarifesi ile ilgili açıklama yaptı.SİSKİ’den yapılan açıklamada, yeni fiyat güncellemesinden önce yürürlükte olan fiyat...

Siski’den Yeni Su Tarifesiyle İlgili Açıklama

banner390
Siirt Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SİSKİ), Belediye Meclisi tarafından 7 Kasım tarihinde kabul edilen yeni su tarifesi ile ilgili açıklama yaptı.

SİSKİ’den yapılan açıklamada, yeni fiyat güncellemesinden önce yürürlükte olan fiyat tarifesinin 2008 tarihinde belirlendiği, bu tarihten sonra herhangi bir fiyat revizyonu yapılmadığı hatırlatıldı. Açıklamada, "Bilindiği üzere değişen maliyetler sonucunda su fiyatında revizyon yapılması bir zaruriyet haline gelmiştir. Değişen ve gelişen kentin kanalizasyon ve su şebeke hatlarının yapılması, bakım ve onarım yapılması gereken yerlerin onarılması, isale hatlarının bakımı ve revizyonu, içme suyu arıtma tesisinin işletme ve enerji giderleri, atık su arıtma tesisinin işletme ve enerji giderleri, yeni alt yapı yatırımlarının yapılabilmesi için gelir ve gider dengelerinin sağlanması gerekmektedir" denildi.

Açıklamada ayrıca, mesken su fiyatlarının Batman’da 2,24, Diyarbakır’da 2,22, Elazığ’da 2,51, Bitlis’te 1,40, Siirt’te ise 1,24 lira olduğu ifade edildi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.