banner417
17 Kasım 2014 Pazartesi 17:00
100 Okunma
Sinop Atatürk Devlet Hastanesi’ne Yeni Ünite
banner416
Sinop Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği’nden yapılan açıklamada, Sinop’a Kardiyovasküler Cerrahi ve Anjio Ünitesi için İstanbul Kartal Koşuyolu Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile iş birliği sağlandığı belirtildi.

Sinop Atatürk Devlet Hastanesi’ni, kurulacak olan Anjio-KVC Ünitesi(Kardiyovasküler Cerrahi) için İstanbul Kartal Koşuyolu Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden bir heyet ziyaret etti. Ziyarette Genel Sekreter Opr. Dr. Tolga Baş, Tıbbi Hizmetler Başkanı Uzm. Dr. Alper Delier, İdari Hizmetler Başkanı Erkal Boz, Mali Hizmetler Başkanı Hicabi Uzun, Atatürk Devlet Hastanesi Başhekimi Opr. Dr. Tuna Bilecik ve diğer yöneticiler katıldı.

Ziyarette açıklama yapan Sinop Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Opr. Dr. Tolga Baş, “Kartal Koşuyolu Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi Türkiye’nin önde gelen kalp cerrahisi merkezlerinden biridir. İlimize kazandırılan Anjiografi Ünitesi ve Kalp Damar Cerrahisi Merkezi’nin kurulması çalışmaları aşamasında başta Sağlık Bakanımız Sayın Dr. Mehmet Müezzinoğlu, Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Başkanı Sayın Uzm. Dr. Zafer Çukurova, İlimiz Valisi Sayın Yavuz Selim Köşger, İçişleri Komisyon Başkanı Sinop Milletvekili Sayın Mehmet Ersoy, İstanbul Kartal Koşuyolu Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi yöneticileri ve ilimizin yerel siyasetçileri büyük destek oldular. Bu konuda destekleri olanlara teşekkür ediyoruz” dedi.

Kalp hastalığının son yıllarda önemli ve çok sık rastlanan bir sağlık problemi olduğunu belirten Baş, Kardiyovasküler Cerrahi ve Anjiyo Merkezi’nin açılmasıyla turizm kenti olan Sinop’ta önemli bir eksikliğin giderildiğini sözlerine ekledi.

Yorumlar

banner315

banner412

banner411

banner337

banner296

banner64