Ak Parti Sivas Milletvekili Turan’ın 10 Kasım Mesajı

AK Parti Sivas Milletvekili Ali Turan, Atatürk’ün vefatının 76’ıncı yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.Turan mesajında, “10 Kasımlar, Atatürk’ü fikirleriyle, idealleriyle anma ve Cumhuriyetin değerlerini koruyarak ebediyete...

Ak Parti Sivas Milletvekili Turan’ın 10 Kasım Mesajı

AK Parti Sivas Milletvekili Ali Turan, Atatürk’ün vefatının 76’ıncı yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Turan mesajında, “10 Kasımlar, Atatürk’ü fikirleriyle, idealleriyle anma ve Cumhuriyetin değerlerini koruyarak ebediyete kadar yaşatma kararlılığını gösterme günüdür. Atatürk’ün bizlere miras bıraktığı Cumhuriyetimizin kuruluş ilkelerine, ideallerine sımsıkı bağlı kalarak, temel değerlerini koruyarak, kazanımlarını artırarak, ülkemizi hak ettiği çağdaş seviyelere taşıyarak Millet olarak yolumuza devam edeceğiz.” dedi.

Turan, mesajının devamında şunları kaydetti:

“Ülkemiz Atatürk’ün işaret ettiği hedefe her geçen gün daha da yaklaşmaktadır. Demokrasisi, artan siyasi değeri ve ekonomik gücüyle dünyanın yükselen ülkeleri arasında gösterilen Türkiye, daima büyük bir ülke olmanın sorumluluğuyla hareket etmekte, çevresine güven ve istikrar yaymaktadır. Türkiye Cumhuriyetinin banisi, büyük devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, sonsuzluğa uğurladığımız günün 76. yıldönümünde kendisini, dava ve silah arkadaşlarını, kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını bir kez daha sevgi, saygı, rahmet ve şükranla anıyorum”.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.