Gürün Belediye Başkanı Çiftçi, Öğretmenler Gününü Kutladı

Gürün Belediye Başkanı Nami Çiftçi 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.Çiftçi mesajında, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 24 Kasım 1928 yılında ‘Başöğretmen’ unvanını alması vesilesiyle, 1981 yılından...

Gürün Belediye Başkanı Çiftçi, Öğretmenler Gününü Kutladı

banner390
Gürün Belediye Başkanı Nami Çiftçi 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Çiftçi mesajında, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 24 Kasım 1928 yılında ‘Başöğretmen’ unvanını alması vesilesiyle, 1981 yılından itibaren 24 Kasım gününün her yıl Öğretmenler Günü olarak kutlandığını belirterek, öğretmenlerin insanlığı aydınlık yarınlara taşıyan adsız kahramanlar olduğunu vurguladı.

”Öğretmen olmak bir cana dokunmaktır.” diyen Çiftçi mesajında şu ifadelere yer verdi:”Bir insanı kurtarmanın, bir alemi kurtarmak kadar önemli olduğu bilinmektedir. Çünkü iyi eğitilen bir insan, huzurlu bir toplum ve mutlu bir gelecek demektir. Bu nedenle bir milleti yetiştiren, konuşmayı yeni öğrenen çocuklara okumayı, yazmayı, düşünmeyi, iyiyi ve güzeli öğreten sizlersiniz. Her nefes alış verişimizde sorumluluğunu hissettiğimiz gençlerimizin geleceğini emanet ettiğimiz öğretmenlerimize ne kadar teşekkür etsek azdır. Tüm öğretmenlerimize yaptıkları hizmetlerden dolayı teşekkür ediyor ve bundan sonraki çalışmalarında başarılar diliyorum. Başta Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehit ve gazi öğretmenlerimizi minnet ve şükranla anıyorum.”


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.