banner417
banner425
10 Aralık 2014 Çarşamba 15:36
71 Okunma
Gürün’de Dünya İnsan Hakları Günü Kutlandı
banner416
Gürün’de Birleşmiş Milletler Genel Kurulu tarafından 10 Aralık 1948 tarihinde ilan edilen İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’nin kabul edilmesinin 68’inci yıl dönümü düzenlenen programla kutlandı.

Gürün Anadolu Lisesi tarafından, Asef Çoban Kültür Merkezi’nde düzenlenen kutlama programına Gürün Kaymakamı Fatih Özdemir, Belediye Başkanı Nami Çiftçi ve ilçe protokolü katılırken, günün anlam ve önemini belirten konuşmayı, Gürün Anadolu Lisesi 12-B Sınıfı öğrencilerinden Zeynep Bozkurt yaptı. Konuşmasında insanların doğuştan eşit haklara sahip olduğunu belirten Bozkurt ,“ Evrensel Bildirge’nin ilanından sonraki yıllarda, tüm dünyada insan hakları ihlallerinin önlenmesine yönelik uluslar arası mekanizmalar oluşturulmuş ve işletilmeye başlanmıştır. Öyle ki artık insanlık suçu işleyenlerin yargılanabileceği uluslar arası mahkemeler oluşturulması aşamasına ulaşılmıştır. Dünyada insanların bilgilendirilmesi, insan hakları bilincinin yaygınlaştırılması amacıyla Evrensel Bildirge’nin kabul edilişinin yıldönümü olan 10 Aralık, Dünya İnsan Hakları Günü olarak kutlanmaktadır.” dedi.

Demokrasi ve İnsan Hakları Haftası kapsamında düzenlenen şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye girenlere ödüllerini veren Gürün Kaymakamı Fatih Özdemir, konuşmasında demokrasi ve insan haklarına vurgu yaparak ,”Demokrasi insanlığın bulduğu en iyi yönetim şeklidir. Demokrasinin haklar olduğu kadar, görevler manzumesi olduğunu da unutmamalıyız.” ifadelerini kullandı.

Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426