Serinyayla Köyü Referandumla Deliilyas Beldesine Katıldı

Serinyayla köyünde Deliilyas Beldesi’ne katılmak için referandum yapıldı. Referandum sonucunda Serinyayla köylüleri büyük çoğunlukla ’evet’ dedi.Hükümetin beldeleri köye dönüştürme çabalarına karşı direnen ve çalışmalar yapan...

Serinyayla Köyü Referandumla Deliilyas Beldesine Katıldı

banner390
Serinyayla köyünde Deliilyas Beldesi’ne katılmak için referandum yapıldı. Referandum sonucunda Serinyayla köylüleri büyük çoğunlukla ’evet’ dedi.

Hükümetin beldeleri köye dönüştürme çabalarına karşı direnen ve çalışmalar yapan Deliilyas Belediye Başkanı Hayati Akbulut konuyla ilgili bir açıklama yaparak, “2012 yılındaki kapatılma sürecinden son anda Yassıpınar Köyünü beldemize bağlayarak kurtulmuştuk.” dedi.

Türkiye’de o süreçte kapatılmaktan kurtulan tek belediyenin Deliilyas olduğunu hatırlatan Başkan Akbulut, “2012 yılında 14 nüfusla belediyemizi kurtardık. Bir daha böyle bir riskle karşılaşmamak için görüşmelerimizi ve çalışmalarımızı yoğunlaştırdık” şeklinde konuştu.

Başkan Akbulut, referandumda büyük bir çoğunlukla evet diyen Serinyayla halkına teşekkür ederek, birleşmenin Serinyayla ve Deliilyas için hayırlı olacağına inandığını söyledi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.