Sivas Belediyesi’nden İhtiyaç Sahiplerine Odun Yardımı

Sivas Belediyesi ve Hayat Ağacı Derneği iş birliğiyle Gıda Bankası’ndan, gıda, temizlik ve diğer ev eksikleri karşılanan ihtiyaç sahibi kimselere kış aylarında da yakacak odun yardımı yapılıyor.Kamu kurum ve kuruluşlarının hurdalarından,...

Sivas Belediyesi’nden İhtiyaç Sahiplerine Odun Yardımı

banner390
Sivas Belediyesi ve Hayat Ağacı Derneği iş birliğiyle Gıda Bankası’ndan, gıda, temizlik ve diğer ev eksikleri karşılanan ihtiyaç sahibi kimselere kış aylarında da yakacak odun yardımı yapılıyor.

Kamu kurum ve kuruluşlarının hurdalarından, hayırsever vatandaşların bağışladıklarından ve Sivas Belediyesi’nin park bahçe çalışmalarından elde edilen odunlar, paketlenerek ihtiyaç sahibi kimselere yakacak olarak dağıtılıyor.

Sivas Valiliği’nden kömür yardımı alan ihtiyaç sahipleri, yapılan araştırma ve incelemelerin ardından Sivas Belediyesi ve Hayat Ağacı Derneği iş birliği ile odun yardımından faydalanıyor. Torbalanmış halde dağıtılan odunlar, kışlık yakacak hazırlığı yapamayacak durumda olan yoksul kimselerin evlerine teslim ediliyor.

Sivas merkezde yaşayan ihtiyaç sahibi kimselerin yanı sıra çeşitli sebeplerle Sivas’a sığınan mültecilerle birlikte bu yıl toplam bin aileye odun dağıtılması hedefleniyor.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.